Білл Гейтс назвав три ключові «зелені» технології майбутнього

Цього тижня Білл Гейтс оголосив як мінімум три позитивні новини: про створення найбільшого у світі фонду з дослідження і розвитку чистої енергетики, далі засновник корпорації Microsoft  підтвердив, що до фонду приєдналися глави всесвітньовідомих компаній та одні з найбагатших людей світу. На додаток, в рамках нового проекту запустили  програму Mission Innovation, яка об’єднає 20 країн з метою подвоєння державних інвестицій у розвиток «зеленої» енергії протягом наступних 5 років.

Нещодавно Білл Гейтс також назвав три ключові та найбільш перспективні технології, які, на його думку, зможуть в майбутньому вирішити енергетичну проблему людства. Логічно припустити, що саме на підтримку таких розробок орієнтуватиметься його фонд.


  • Сонячна хімія: зберігання енергії сонця в хімічній формі
Мова йде про термохімічний спосіб зберігання сонячної енергії, який припускає використання хімічних зв'язків як накопичувачів енергії. І на відміну від систем, що використовують нагрітий теплоносій, термохімічні «сховища» енергії не вимагають ефективної теплоізоляції і можуть запасати енергію на довгі роки.

Вчені займалися дослідженням термохімічних сонячних систем ще в 1970-х роках, але вони зіткнулися з серйозною проблемою: нікому не вдавалося знайти речовину, здатну  надійно «переключатися» між двома станами. Така речовина повинне поглинати енергію сонця і переходити зі стану А в стан Б, а потім у потрібний момент виділяти енергію і повертатися в стан А.

Білл Гейтс в цьому питанні покладається на так званий штучний фотосинтез.

Очікується, що така технологія дозволить повторити процес, створений самою природою, коли рослини здатні ефективно перетворити та зберегти на деякий час сонячну енергію за допомого фотосинтезу.
 
Сьогодні основний підхід у дослідженні цієї технології полягає у розробці надійного методу розщеплення води на водень і кисень.


  • Акумулятор окислювально-відновного потоку або рідинних осередків
Питання тривалого та ефективного зберігання енергії хвилює не лише власників смартфонів. Компанії змушені будувати величезні дата-центри та використовувати неекологічні літій-іонні акумулятори для забезпечення потреб свого бізнесу. 

Білл Гейтс впевнений, що вирішити таку проблему в майбутньому дозволять так звані акумулятори окислювально-відновного потоку. 

Концепція рідкого акумулятора на основі окислювально-відновного потоку або рідинних осередків полягає в наступному: дві розчинені солі металів переміщаються поруч в окремих контурах. Вони приводяться до руху за допомогою насосів і стикаються одне з одним на спеціальній мембрані. Відбувається іонообмін, а осередок розряджається і знову заряджається при подачі струму. 

Така система має сенс для застосування в електромобілях: замість того, щоб витрачати багато годин на зарядку автомобіля від розетки, його можна заправити, як це робиться сьогодні із застосуванням бензину. При цьому необхідно просто замінити відпрацьовану рідину новою, після чого рідинний акумулятор буде знову заряджений.

Білл Гейтс також звертає увагу, що така технологія дозволить значно зменшити розміри акумуляторів. 


  • Сонячна фарба 
Уявіть, що вам не потрібно буде купувати масивні та дорогі сонячні панелі. Достатньо буде лише покрити дах свого будинку спеціальною електропровідною «сонячною фарбою». 

Така технологія вже не представляє собою щось занадто фантастичне. Декілька років тому дослідники з університету Нотр-Дама вже представляли подібну розробку. 

Основою «сонячної фарби» стали квантові точки (нанокристали напівпровідника) з діоксиду титану (TiO2). Вчені покрили їх сульфідом і селенідом кадмію (CdS і CdSe), а потім помістили наночастинки у водно-спиртову суміш, і на виході отримали густу пасту (таким чином, хімікам навіть не знадобилася сполучна речовина). Цю масу нанесли на провідну скляну поверхню і отриману плівку розжарили при 200 °С. Вимірювання властивостей такої «сонячної фарби» в фотоелектрохімічній комірці показали, що під впливом сонячного світла в плівці генерується електричний струм.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка