Безсвинцеві сонячні панелі ефективно перетворюють світло всередині приміщень в електрику – дослідження

Наукові співробітники з Китаю і Великобританії виявили, що сонячні елементи з перовскиту ефективно перетворюють світло всередині приміщень в електроенергію.

Безсвинцеві матеріали на основі перовскіту(PIM), які не мають у складі компонентів токсичного характеру, передбачається використовувати у сонячних елементах наступного покоління, передає dni24.com

Вчені з'ясували, що сонячні елементи з перовскиту краще поглинають світло всередині приміщень, згодом трансформуючи його в електрику. Під дією ультрафіолету безсвинцевий матеріал на основі перовскіту не може похвалитися високим рівнем стабільності, але останні дослідження показали, що його можна розміщувати всередині приміщень зі збереженням працездатності.

В рамках експерименту використовувалися «зразкові» PIM і були отримані гарні результати. У разі прямих сонячних променів ефективність PIM перебувала на рівні 1%, але при внутрішньому освітленні зазначений показник підвищувався до 4-5%. «Навіть при міліметрових розмірах ці елементи здатні працювати в діапазоні комерційних технологій», - зазначив доктор Роберт Хай з Імперського коледжу Лондона.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка