Берлін зобов’язався встановити 4,4 ГВт сонячних станцій

У столиці Німеччини встановлять сонячні електростанції загальною потужністю 4,4ГВт.

Проект місцевого закону про сонячну енергію (Solargesetz) схвалив сенат Берліна 02 березня, передає berlin.de

Ефективне використання великого сонячного потенціалу дозволить столиці забезпечити 25% потреб в електроенергії за допомогою сонячної електроенергії до 2050 року.

Така мета була сформульована у плані заходів з розвитку сонячної енергетики у столиці ФРН "Masterplan Solarcity", затвердженому у минулому році.

Згідно з документом, на дахах новобудов, а також існуючих будівель, покрівля яких підлягає реконструкції, повинні бути встановлені фотоелектричні генеруючі установки. Вимоги поширюються на покрівлі площею понад 50 метрів.

Під сонячні електростанції має бути відведено не менше 30% загальної площі покрівлі новобудов і не менше 30% чистої (нетто) площі покрівлі існуючих будівель. «Для існуючих будівель встановлена потужність не повинна перевищувати трьох кіловат для житлових будинків з максимум двома квартирами і шести кіловат для житлових будинків з більш ніж двома квартирами і нежитлових будівель, - наголошується у заяві. - Це гарантує, що інші варіанти використання даху залишаться можливими, а великі зелені дахи також можна легко комбінувати з фотоелектричними системами».

Закон про сонячну енергію передбачає винятки, наприклад, якщо дах виходить на північ або якщо технічно неможливо встановити систему. Замість фотоелектричних установок на даху також можуть бути встановлені покрівельні сонячні теплові системи або фасадні фотоелектричні. Документ дозволяє відмовитись від сонячної системи лише в разі якщо її установка стане причиною невиправданих ускладнень.

Схвалений берлінським сенатом законопроект буде переданий у Палату представників для обговорення і остаточного затвердження.

Закон почне діяти з 1 січня 2023 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка