Бельгійці створили міні ГЕС, яка не впливає на природний потік річок

Бельгійський стартап Turbulent за допомогою технології 3D-друку створив турбіну, яка може виробляти енергію, будучи встановленою у невеликій річці. У цьому випадку отриманої таким способом електрики вистачить на кілька розташованих неподалік домогосподарств. Як повідомляють розробник, кожна така турбіна має потужність до 200 кВт.  

Важлива особливість розробки полягає в тому, що Turbulent ніяк не впливає на природний потік річки, повідомляє Еstp-blog.ru.

Саме на повну екологічність та «роботу з природою» акцентують увагу засновники міні ГЕС. Так, якщо риба потрапить у турбіну, вона легко зможе виплисти з неї завдяки низькому тиску та особливій конструкції установки. Також для виробництва Turbulent використовувалися екологічно чисті матеріали. 

Крім того, розробники зауважують, що конструкція турбіни буде запобігати накопиченню навколо себе різноманітного сміття, що плаває у річках. Через що Turbulent не вимагатиме частого технічного обслуговування. 


Turbulent створена з міцних матеріалів та конструкцій, у компанії запевняють, що вона може безперебійно працювати до 20 років. 

Авторам розробки хотілося створити компактний, екодружній, не надто дорогий, простий для використання у віддалених регіонах пристрій, який став би своєрідним кроком на шляху до децентралізації зеленої енергії.

До речі, винахід вже привернув увагу таких компаній, як Autodesk і VITO, а також отримав фінансування від KIC Innoenergy, Iminds та уряду Бельгії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка