Бельгійці розробили технологію, яка вдвічі скоротить світові викиди CO2 у текстильній промисловості

У Бельгії розробили нову технологію, яка може вдвічі скоротити світові викиди CO2 у текстильній промисловості.

Про це запевняють у компанії Resortecs, передає brusselstimes.com

Розробники пропонують повторно використовувати завдяки спеціальним ниткам, які будуть плавитися при певних температурах у розбірних печах з низьким рівнем викидів, здатних обробляти тонни одягу.

Першу розбірну піч компанія планує відкрити на початку жовтня. Це дозволить продемонструвати технологію першим комерційним партнерам, серед яких такі відомі бренди, як H&M, Tommy Hilfiger і Décathlon.

Друга піч буде відкрита у 2022 році. « Ці дві печі зможуть переробляти від 10 до 13 тонн одягу у день – масштаби, які ніколи раніше не спостерігалися на глобальному рівні», - зазначають у Resortec.

Текстильна промисловість відома своїм великим вуглецевим слідом. «Це третій за величиною забруднюючий сектор у світі, на який щорічно припадає 1,2 мільярда тонн викидів CO2, - заявляє Resortecs. - Переробляючи одяг, а не викидаючи або спалюючи його, можна запобігти потраплянню на звалища 34 мільйонів тонн текстилю на рік».

Технологія увійшла у шорт-лист фіналістів у номінації "крок вперед" премії Enterprise Europe Network 2021 року - премії, підтримуваної Європейською комісією. Переможці будуть оголошені 1 жовтня.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка