Бельгія побудує острів для зберігання енергії у Північному морі

Бельгія планує побудувати у водах Північного моря острів для зберігання енергії вітру до 2025 року.

Проект Еnergy island реалізує бельгійський системний оператор Elia у рамках прискорення енергетичного переходу, передає industryeurope.com

"Ми збираємося побудувати багатофункціональний енергетичний острів у Північному морі, який об’єднає наші вітряні турбіни, а також створить умови для виробництва і зберігання «зеленого» водню, - заявила міністр енергетики Бельгії Тінне Ван дер Стратен. - Поставлена мета - завершити будівництво енергетичного острова до 2025 року – є амбітною, але здійсненною, і Бельгія навіть може перевершити плани Данії щодо створення аналогічного енергоострова».

Уряд країни вивчає можливість будівництва енергоострова у так званій зоні принцеси Єлизавети в Північному морі, яка є однією з двох зон, відведених для будівництва шельфової вітрової генерації в бельгійських водах Північного моря. Сумарна потужність шельфової вітрової генерації у першій і повністю завершеній бельгійській зоні будівництва вітрогенерації становить 2,2 ГВт. Після завершення будівництва енергетичного острова у зоні принцеси Єлизавети сумарна потужність шельфової вітрогенерації у Бельгії буде збільшена до 4,5 ГВт.

В даний момент триває робота над техніко-економічним обґрунтуванням проекту будівництва енергоострова, ініціатором і власником якого є бельгійський системний оператор Elia. Решта партнерів, які беруть участь в реалізації проекту, а також його вартість поки не розголошуються.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка