Балансування системи опалення дає економію до 30%

Більшість систем опалення багатоповерхових будинків мають розгалужену мережу трубопроводів з різною довжиною, діаметром та гідравлічним опором. Якщо не провести гідравлічну ув'язку системи - балансування, то одна частина квартир в будинку буде перегрітою, а інша частина – недогрітою. В свою чергу це призведе як до втрат тепла в перегрітих приміщеннях, так і до скарг мешканців у тих приміщеннях, які будуть залишатися холодними. На практиці ситуація складається таким чином, що у незбалансованій системі опалення у приміщеннях, які знаходяться поруч із котельнею обов'язково буде жарко, але у сусідів зверху буде холодно. Якщо ж у такому разі підвищити температуру теплоносія, то верхні мешканці зігріються, але у нижніх температура підніметься на стільки, що вони будуть відкривати кватирки. Температурні розбіжності в ту чи іншу сторону в кілька градусів для почуття комфорту нічого не значать, однак у перерахунку на витрачене даремно тепло цифри вражають.

Балансування системи опалення є найнеобхіднішою мірою щодо зменшення різниці між внутрішньою температурою в різних приміщеннях будівлі. Енергоспоживання збалансованої системи опалення знижується на величину до 30%. Якщо врахувати той факт, що для підвищення температури внутрішнього повітря на 1 градус потрібно збільшити витрату енергії приблизно на 5%, то ми отримаємо суттєву економію природних ресурсів.

балансировка.JPG

Результатом роботи правильно збалансованої системи опалення є перерозподіл теплоносія по всіх ділянкам системи так, щоб крізь кожен опалювальний прилад проходила необхідна розрахункова кількість теплоносія. 

Для прикладу, у період із 1995 по 1997 рік у словацькому місті Комарно на 92 будинках була проведена реконструкція системи опалення.

За рахунок гідравлічного балансування і термостатичного регулювання уже існуючої системи опалення на основі основі клапанів HERZ, починаючи із 1998 року було досягнуто 27% економії теплової енергії (8,024,000 кВт∙год/рік). Сумарно до 2000 року споживачі змогли зекономити 31.122.000 кВт∙год. на загальну суму 780.000 €. Якщо ж перерахувати цю величину по тарифам Київенерго на Листопад 2014, то отримаємо економію у 10,418,328 грн., що складає приблизно 521 000 €.

Всього у 3974 квартири було інвестовано 378 000 €. Тобто на одну квартиру, у середньому, було потрачено близько 95 €. У цінах словацього міста Комарно, щорічна економія на одну квартиру складала 59 €. Тому інвестиції були окуплені за менше ніж за 2 роки! По нинішнім тарифам Київенерго, щорічна економія на квартиру складає 36 €. А Це означає, що при наших цінах на тепло, ці інвестиції будуть окуплені менш ніж за 3 роки. А якщо врахувати тенденцію до постійного підвищення тарифів на опалення, то термін окупності буде скорочуватись навіть до 1-2 років.

Усі балансувальні клапани можна розділити на дві групи:
1.jpg

1. Ручні балансувальні клапани (статичні регулятори). Вони прийшли на заміну  дросельним шайбам. Використовуються для ручного регулювання витрати теплоносія у системах опалення та гарячого водопостачання. 
 
2.jpg2. Автоматичні балансувальні клапани (динамічні регулятори). Автоматичні балансувальні клапани призначені для встановлення на стояках багатоповерхових будинків та для встановлення на групах квартир у системах опалення із термостатичними клапанами. Автоматичні балансувальні клапани використовуються для підтримки постійного перепаду тиску у трубопроводі. Це дозволяє термостатичним клапанам працювати в оптимальному режимі і виключити можливість виникнення шумів на арматурі. 
 
Таким чином, при правильно збалансованій системі опалення, можна досягнути суттєвого зменшення витрати енергії та підвищити рівень комфорту у приміщеннях. Лідером на ринку енергоефективного обладнання для систем теплопостачання та холодопостачання в Україні є австрійський виробник HERZ Armaturen. Балансувальні клапани даного виробника зарекомендували себе як високоякісні та надійні із оптимальною ціною.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка