Багато країн занижують дані про викиди парникових газів

Багато країн занижують дані про викиди парникових газів у своїх щорічних звітах для Організації Об’єднаних Націй.

В ході розслідування журналісти The Washington Post вивчили звіти 196 країн, передає washingtonpost.com

У кожній країні по-своєму занижують викиди — розрив коливався від 8,5 до 13,3 мільярдів тонн парникових газів.

Проблема у тому, що замовчування інформації подібного роду заважає правильно сформулювати комплекс заходів по боротьбі з кліматичною кризою.

Плани з порятунку світу від кліматичної катастрофи ґрунтуються, зокрема, на цих даних, а вони виявляються помилковими - причому навмисно. Це означає, що масштаб лиха набагато більше, ніж припускають вчені.

Багато країн, у тому числі Росія, США і Китай, не вказують у своїх звітах понад півмільярда тонн СО2, заявляючи, що ці викиди природно утримуються великими лісами або грунтом. Однак на ділі виявляється, що природні резервуари зберігають в собі куди менше вуглецю, ніж вважається.

Так, наприклад, в 2016 році Малайзія виробила 422 мільйони тонн викидів, але в звіті вказала лише 81 мільйон — оскільки інше було нібито утримано всередині країни. Згідно з таким методом підрахунку, Малайзія виділяє менше парникових викидів, ніж невелика європейська країна - Бельгія.

Така ж ситуація з Австралією - влада країни не вважає за потрібне додавати в звіти викиди від мега-пожеж, які охоплюють континент вже не перший рік.

Деякі країни і зовсім не повідомляють про свої викиди. Алжир, великий виробник нафти і газу, не звітує з 2000 року. Лівія взагалі не повідомляє про свої викиди. У Туркменістані економіка заснована на нафті і газі, проте інвентаризація по викидах не проводилася з 2010 року.

Як результат, у боротьбі за планету не враховується цілий пласт інформації про гази, які руйнують атмосферу. Тому, зазначають журналісти, необхідно максимально реалізувати хоча б ті заходи, які вже узгоджені і визнані важливими для порятунку планети. Наприклад, недопущення підвищення глобальних температур вище доіндустріального рівня, як цього вимагає Паризька угода.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка