ЄБРР виділить $55 млн на біоенергетичні проекти в Україні

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) готовий виділити близько $55 млн на реалізацію в Україні низки проектів у біоенергетиці

Кошти надійдуть у рамках програми інновацій у ланцюжку вартості стійкої біоенергетики, передає interfax.com.ua

"Конкретні проекти з біоенергетики зараз знаходяться в банку в стадії розробки техніко-економічних обґрунтувань, щоб надалі приступити до їх фінансування та реалізації, - повідомив програмний менеджер ЄБРР Кирил Томляк. - Ці проекти стосуються виробництва електроенергії та тепла на біомасі та біогазі, пов'язаних з використанням відходів сільського господарства".

За його словами, програма ЄБРР з підтримки біоенергетики обсягом кредитування близько $55 млн була відкрита у кінці 2019 року і розрахована на чотири роки.

"Програмою, яка забезпечує фінансування проектам вартістю від 3 млн євро, а для фінансування більш дешевих проектів ЄБРР може залучити партнерів, зацікавилися, звернень багато, - сказав Кирил Томляк. - Виклик у тому, щоб знайти досить цікавий з усіх боків проект".

ЄБРР готовий у рамках програми покривати до 90% розробки технічно-економічного обгрунтування проекту. «Банк може надати і грантове фінансування, однак за проектами, які вже мають кредит, - пояснив Кирил Томляк. - При цьому грант може становити до 20% вартості проекту, але не більше $0,5 млн».

Середня вартість потенційних проектів становить $5 млн, уточнив він. «Фінансування за програмою не є проектним, тобто воно передбачає наявність застави, - зауважив Кирил Томляк. - Це дещо стримує інтерес».

Проте в умовах зростання ціни на газ інтерес до розвитку біоенергетики теж зростає.

Оцінюючи перспективи видачі кредитів на вирощування енергетичних культур, програмний менеджер повідомив, що у портфелі потенційних для фінансування проектів ще немає достатньо великого об'єкта інвестицій.

"Ця галузь ще не знаходиться на тій стадії розвитку, коли можна говорити про великі проекти, – пояснив він. - ЄБРР прагне розглядати проекти з будівництва об'єктів теплопостачання на біомасі».

Разом з тим Кирил Томляк вважає розвиток ринку біометану перспективним.

"Я вірю в біометан: інфраструктура для його використання вже є, потрібно навчитися правильно його виробляти і розпоряджатися ним, - вважає він. - Як це буде, залежить від парламенту, уряду".

При цьому він припустив, що перші проекти передбачатимуть експорт біометану в Європу, хоча є перспектива його використання на транспорті і для виробництва тепла та електроенергії.

"Ми ініціювали спеціальне дослідження, яке чіткіше визначить український потенціал біометану, бар'єри та підрахує економіку, - повідомив Кирил Томляк. - Підрахуємо і поділимося своїми напрацюваннями".

За його словами, необхідно прийняти відповідне законодавство, усунувши технічні та регуляторні бар'єри до розвитку ринку біометану.

"Треба, щоб в українському законодавстві з'явилося поняття "біометан", запрацювала економіка завдяки додатковим механізмам підтримки або зростанню ціни на традиційні енергоносії", – роз'яснив Кирил Томляк, наголосивши на значному потенціалі біометану. Як повідомляла "Енергореформа", в Раді зареєстрований депутатський законопроект №5464 (автор Андрій Жупанін," Слуга народу " і ряд інших депутатів) про розвиток біометану. Крім того, Міненерго, Держенергоефективності та Біоенергетична асоціація України розробили урядовий законопроект, а нардеп Іван Шинкаренко зареєстрував законопроект про вирощування енергетичних культур (№5227).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка