ЄБРР виділить 135 млн євро на енергозбереження домашніх господарств у південній Європі

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) для Західних Балкан виділить 135 мільйонів євро на підтримку енергоефективних рішень для побудови більш зеленої та стійкої економіки.

Кошти будуть виділені у рамках програми фінансування зеленої економіки (GEFF), яка спільно фінансується Європейським Союзом, інвестиційним фондом Західних Балкан і Федеральним міністерством фінансів Австрії, передає balkangreenenergynews.com

В цілому понад 8000 домогосподарств на Західних Балканах підвищили свою енергоефективність завдяки програмі GEFF, інвестуючи у проекти, які сприяли скороченню викидів CO2 майже на 12 000 тонн на рік, що еквівалентно видаленню з вулиць 7270 автомобілів.

ЄБРР схвалив кредитну лінію у розмірі 5 мільйонів євро Райффайзен Банку Косово, який надасть кошти приватним домогосподарствам для інвестицій у заходи з підвищення енергоефективності, такі як ізоляція, вікна, теплові насоси та сонячні панелі.

«Після успішного завершення проектів домовласники матимуть право на отримання кешбек у розмірі до 20%», - повідомив банк.

Наразі понад 1000 домогосподарств у Косово вже покращили енергоефективність своїх будинків, використовуючи кредити GEFF.

GEFF реалізується у рамках Регіональної програми енергоефективності для Західних Балкан, що фінансується ЄС і здійснюваної в партнерстві з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства.

«Косово просто не може дозволити собі упустити можливість "зеленого" виходу з кризи, - заявив Ніл Тейлор, глава ЄБРР в Косово. - За підтримки наших європейських донорів наша мета - стимулювати хвилю оновлення будівель по всій країні і вирішити проблему поганої якості повітря і забруднення".

Роберт Райт, генеральний директор Райффайзен Банку Косово, додав, що ця ініціатива є частиною більш широкої прихильності банку відповідальній банківській справі для сталого майбутнього після того, як Райффайзен Банк Інтернешнл став першим австрійським банком, який прийняв на початку цього року принципи ООН щодо відповідальної банківської справи.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка