ЄБРР допоможе Узбекистану зробити енергосектор вуглецево-нейтральним

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) допоможе енергосектору Узбекистану скоротити викиди вуглекислого газу і до 2050 року досягти вуглецевої нейтральності.

Про це йдеться у відповідному Меморандумі підписаному ЄБРР і Урядом Республіки 28 квітня, передає sng.today.

Міжнародний банк планує надати Узбекистану технічну підтримку і допомогу у фінансуванні розробки та реалізації проектів великомасштабних електростанцій на основі відновлюваних джерел енергії (ВДЕ); реалізації рішень з модернізації сучасної електромережі; виведенні з експлуатації старих неефективних теплоелектроцентралей; модернізації та перепрофілюванні парку газової генерації.

Співпраця Узбекистану та ЄБРР отримала новий імпульс у 2017 році. На даний момент банк інвестував більше двох мільярдів євро у 92 проекти, у тому числі у сім проектів в енергетиці, загальна вартість яких становить близько мільярда доларів.

Про плани з розвитку в Республіці низьковуглецевої енергетики Міненерго оголосило у травні 2020-го. Країна вирішила сконцентруватися зокрема на сонячній, гідро– і вітровій енергії.

Зокрема, планується, що в Узбекистані буде побудований найбільший в Центральній Азії вітропарк. Міністр енергетики Алішер Султанов заявив, що це "життєво важливий" проект для республіки.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка