Азійський банк розвитку створить фонди для прискорення закриття вугільних електростанцій

Азійський банк розвитку планує у 2022 році створити фонди для фінансування проектів раннього(допроектного) закриття теплоелектростанцій, які працюють на вугіллі, у країнах Південно-Східній Азії.

Про це 6 жовтня повідомило агентство Nikkei Asia, передає expro.com.ua

«Ми переглянемо енергетичну політику, аби відповідати цілям кліматичного саміту ООН COP26, - заявив президент Азійського банку розвитку Масатсуга Асакава. - Для початку припинимо розширювати кредитні програми для будівництва нових теплоелектростанцій, а також заснуємо фонди, щоб допомогти вивести з експлуатації існуючі ТЕС на вугіллі до кінця їх життєвого циклу».

Банк планує викуповувати ТЕС і брати активну участь в управлінні цими активами.

Зокрема, банк планує створити такі фонди в Індонезії, яка сильно залежить від вугільної генерації для пришвидшення переходу країни на шляху низько-вуглецевого розвитку.

Банк вже розпочав консультації з урядами Індонезії, В’єтнаму та Філіппін.

Президент банку не розкрив загальний обсяг фонду, але зазначив, що перші купівлі ТЕС заплановані на 2022-2023 роки.

«Азія відповідальна за приблизно 60% світових викидів парникових газів та страждає від природних катастроф, які викликані кліматичними змінами, - зауважив Масатсуга Асакава. - Азійський банк розвитку поставив мету інвестувати 80 млрд доларів у проекти по боротьбі зі змінами клімату протягом 2019-2030рр».

Завдяки заявленим проектам банк сподівається скоротити термін експлуатації теплоелектростанцій, які працюють на вугіллі, на 5-10 років.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка