Азіатський банк розвитку припиняє фінансувати видобуток вугілля, нафти і газу

Азіатський банк розвитку більше не фінансуватиме розвідку і видобуток вугілля, нафти і газу.

Про це йдеться у проекті постанови, який Рада директорів АБР розглядатиме у жовтні, передає interfax.com.ua

У документі також викладені умови, за яких проекти у сфері викопного палива продовжать отримувати грошові кошти, наприклад, коли немає можливості використовувати інші рентабельні технології.

"Вугілля та інші види викопного палива відіграли велику роль у забезпеченні доступу до енергії, необхідної для економічного розвитку регіону, але їх використання шкодить навколишньому середовищу та прискорює зміну клімату», – йдеться у повідомленні АБР. Натомість банк надаватиме кошти, зокрема, на «гібридні рішення у галузі електроенергетики».

АБР у 2009-2019 роках виділив $42,5 млрд на енергетичні проекти в Азії, де близько 60% електроенергії виробляється на вугільних електростанціях.

«Банк поставить амбітні завдання по боротьбі зі зміною клімату і буде приділяти особливу увагу адаптації та стійкості при повній прихильності цілям Паризької угоди», - заявив президент АБР Масацугу Асакава на річних зборах, що проходили минулого тижня.

У 2020 році інвестиції АБР склали рекордні $31,6 млрд, при цьому трохи більше половини з них були виділені у рамках реагування на пандемію COVID-19. Решта була спрямована на вирішення довгострокових проблем розвитку, таких як розрив у гендерній рівності, наслідки зміни клімату та інвестиції в якісну інфраструктуру.

АБР був створений у 1966 році. Його акціонерами є 68 країн, 49 з яких розташовані в азіатському регіоні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка