Автомобіль на 1 літрі газу проїхав більше 2500 км

Екомарафон «Shell» Європа-2015, який цього року відзначив свій 30-річний ювілей, встановив новий рекорд відстані, яку може подолати автомобіль на 1 літрі «зеленого» палива. Переможцем стала команда французьких інженерів, автомобіль якої на 1 літрі стисненого природнього газу проїхав 2551,8 кілометрів, повідомляє Shell.com.ru.

У міжнародному екомарафоні «Shell» приймають участь студенти та школярі з різних країн світу. Завдання учасників – спроектувати та побудувати економічний автомобіль, що здатен проїхати максимальну відстань на 1 літрі пального. 

2.jpg

Переможець першого подібного змагання в 1985 році проїхав на одному літрі бензину 680 кілометрів. Цього року прототип французької команди Microjoule La Joliverie на стисненому природному газі проїхав на 1 «літрі» такого палива 2551,8 км, показавши найкращий результат цього року. 

Датська команди DTU Roadrunners виставила автомобіль, що працює на етанолі і показала кращий результат, встановивши рекорд 665 км на 1 літрі етанолу.

На марафоні були представлені й авто, що працюють на традиційних видах палива. Приміром, інша команда з Франції IUT GMP Valenciennes встановила новий рекорд траси, проїхавши на одному літрі дизельного палива 1323,1 км. А в категорії міських концепт-карів автомобіль ще однієї команди французького ліцею Louis Delage показав абсолютно кращий результат і встановив рекорд траси, проїхавши на 1 літрі бензину 517,3 км.

3.jpeg

Загалом, організатори марафону відмічають, що паливна ефективність автомобілів зросла майже в чотири рази в порівнянні з першим Екомарафоном 1985 року.

Останні чотири роки Екомарафон «Shell» в Європі проводився в Роттердамі, і тепер голландське місто передає естафету Лондону, де пройдуть змагання 2016 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка