Австрія хоче заборонити поліетиленові пакети раніше, ніж просить ЕС

Міністерство охорони навколишнього середовища Австрії наполягає на добровільній угоді, згідно з якою магазини більше не зможуть роздавати безкоштовні одноразові поліетиленові пакети покупцям, раніше строку, встановленого ЄС, повідомляє Тhe local.

За новими правилами, затвердженими минулого року, держави-члени ЄС повинні гарантувати, що до 2018 року одноразові поліетиленові пакети більше не видаватимуться покупцям, або їх використання буде обмежено по 90 штук на людину на рік до кінця 2019 року і по 40 штук до кінця 2025-го.

Поки що, дуже тонкі пакетики для фруктів і овочів, які роздаються в супермаркетах, виключаються з цієї угоди.

В Австрії більшість великих мереж супермаркетів більше не пропонують одноразові поліетиленових пакетів і вимагають від своїх клієнтів оплачувати паперові або багаторазові пластикові пакети. Багато покупців зараз носять сумки з тканини, коли йдуть за покупками.

Міністерство охорони навколишнього середовища хоче поступово відмовитися від пластикових пакетів для покупок взагалі. Так, Данія в 2003 році ввела податок для всіх магазинів, які давали клієнтам поліетиленові пакети, що підштовхнуло використовувати багаторазові сумки. Данія зараз має один з найнижчих показників використання поліетиленових пакетів в Європі.

Одноразові поліетиленові пакети зустрічаються всюди, тому що вони дешеві, легкі, міцні та гігієнічні, але вони шкодять екології, адже виготовляються з невідновлюваних ресурсів і не можуть бути перероблені. Один поліетиленовий пакет може розкладатися до 500 років або й більше. Вчені підрахували, що на кожну квадратну милю океану припадає близько 46 тисяч шматків пластика, що плавають у ньому.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка