Австралійці розробили двосторонній кремнієвий сонячний елемент з рекордною ефективністю

Австралійські вчені виготовили двосторонній кремнієвий сонячний елемент з ефективністю переднього перетворення 24,3% і ефективністю заднього перетворення 23,4%, що відповідає двосторонньому коефіцієнту 96,3%.

Світовий рекорд ефективності двосторонніх сонячних елементів встановили дослідники Австралійського національного університету(ANU) у Канберрі, передає pv-magazine.com

«Продуктивність нового двостороннього кремнієвого сонячного елементу становить ефективну вихідну потужність приблизно 29%, - говорить головний дослідник доктор Марко Ернст. - Ці показники перевершують характеристики кращих односторонніх кремнієвих сонячних елементів, це світовий рекорд для селективно легованих(з додаванням до складу матеріалів домішок для поліпшення фізичних та/або хімічних властивостей) лазером сонячних елементів і серед двосторонніх сонячних елементів з найвищою ефективністю».

Результати, які, за твердженням дослідницької групи, були незалежно перевірені організацією наукових і промислових досліджень Співдружності(CSIRO), були досягнуті з використанням спеціальної технології лазерного легування для виготовлення клітин.

«При лазерному легуванні використовуються лазери для локального збільшення електропровідності", - пояснює Марко Ернст. - Це недорогий, галузевий сумісний процес підвищення ефективності сонячних елементів».

Головний дослідник доктор Кін Черн Фонг стверджує, що двосторонні сонячні елементи легко перевершують по продуктивності односторонні кремнієві сонячні елементи і підвищують ефективність сонячних проектів.

Двосторонні сонячні елементи, що займають все більшу частку ринку фотоелектричних систем, поглинають світло як з передньої, так і з задньої поверхонь пристрою, вловлюючи світло альбедо, відбите від землі і поверхонь даху, який в іншому випадку був би втрачений.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка