Австралійці навчать смартфони визначати рівень забруднення повітря

Схоже, що вже зовсім скоро смартфони, окрім чималої кількості інших корисних функцій, зможуть також визначати рівень забруднення повітря. 

Група вчених з центру перспективного електронного обладнання та датчиків Королівського Технологічного Інституту в Мельбурні, Австралія, розробила те, що вони називають «першим недорогим і надійним способом виявлення діоксиду азоту (NO2)», і незабаром він може бути використаний в смартфонах, повідомляє ресурс FacePla.net


Датчик, який вони розробили, використовує мікроскопічні лусочки трьох-сірчаного олова (жовто-коричневий пігмент, часто використовується в лаках), щоб виявити присутність NO2. Сірчане олово має високу спорідненість з двоокисом азоту, що дає йому можливість вибірково поглинати ці молекули. 

Дослідники стверджують, що при виявленні NO2 датчик показав себе краще, ніж будь-яка інша представлена сьогодні технологія, і може виявити газ при чутливості вище, ніж навіть затверджений рівень ЕРА (Управління з охорони навколишнього середовища США). 

«Революційний метод, який ми розробили, є відмінним стартом для створення портативних, недорогих і персоналізованих датчиків виявлення NO2, які навіть можуть бути включені в смартфони», - говорить один з професорів-розробників нової технології. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка