Австралійці досягли 20% ефективності перетворення сонячної енергії у водень

В Австралії встановили новий світовий рекорд ефективності виробництва відновлюваного водню з сонячної енергії з використанням недорогих матеріалів.

Дослідники з Австралійського національного університету та Університету Нового Південного Уельсу підвищили ефективність перетворення сонячної енергії у водень до понад 20%, передає building-tech.org.

Дослідники зосередилися на поєднанні тандемних сонячних елементів з недорогими каталітичними матеріалами для поділу води на водень і кисень за допомогою електролізу.

Співавтор дослідження доктор Сіва Карутурі з Австралійського національного університету сказав, що новий підхід його команди по об'єднанню сонячних елементів з водневими електролізерами в єдиний блок може привести до значного підвищення ефективності виробництва і зниження витрат.

«У централізованому електролізері, який зазвичай працює від електромережі, мембрана і електроди укладені в кілька штук, часто сотні штук, для досягнення бажаної виробничої потужності, що призводить до складної системи, - сказав Сіва Карутурі. - При прямому фотоелектричному (PV) електролізі єдиний блок електродів і мембрани можна безпосередньо об'єднати з фотоелектричними елементами у спрощений сонячний водневий модуль, що позбавляє від необхідності в енергетичній інфраструктурі і електролізерах і зумовлює більш високе перетворення енергії і низьких витрат».


Команда припускає, що їх новий дизайн може знизити вартість виробництва водню з відновлюваних джерел до 2,30 долара за кілограм. Це буде відповідати цілям, встановленим Міністерством енергетики США.

Виробництво водню за допомогою сонячної енергії - це система екологічно чистої енергії, яка має величезний потенціал для забезпечення енергетичної стійкості у всьому світі. Але, це вимагає високих витрат, пов'язаних з його виробництвом і експлуатацією.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка