Австралійський суд зобов'язав уряд захищати молодь від зміни клімату

Федеральний суд Австралії постановив, що міністр навколишнього середовища Суссан Лей зобов'язана піклуватися про захист молоді Австралії від кліматичної кризи.

Це перше подібне рішення у країні, а може й у світі, передає balkangreenenergynews.com

Рішення суду є результатом позову, поданого вісьмома австралійськими підлітками, які домагалися судової заборони, щоб міністр Суссан Лей не дозволив "Уайтхейвен Коул" розширити вугільну шахту Вікері у Північному Південному Уельсі. Молодь стверджувала, що голова відомства зобов'язана піклуватися про те, щоб захистити австралійських дітей від майбутньої шкоди від зміни клімату.

Суддя Мордехай Бромберг визнав, що міністр зобов'язаний проявляти обережність, щоб уникнути рішень, які могли б завдати шкоди нинішнім і майбутнім молодим людям, але він не задовольнив припис про розширення вугільної шахти. Він також підрахував, що спалювання вугілля, видобутого у результаті розширення шахти, може додати 100 мільйонів тонн CO2 або близько 20% щорічного впливу Австралії на клімат.

Бромберг сказав, що вплив шахти Вікері на глобальні викиди вуглекислого газу та середні температури був "крихітним, але вимірюваним". "За моєю оцінкою, ризик зміни клімату реальний – він може бути віддаленим, але не надуманим або фантастичним", - сказав він.

Дитячий адвокат Девід Барнден з Equity Generation Lawyers заявив, що вважає таке рішення перемогою. "Суд дійшов висновку, що міністр зобов'язаний піклуватися про дітей молодшого віку, вразливих людей, і цей обов'язок свідчить, що міністр не повинен діяти таким чином, щоб у майбутньому заподіяти шкоду молодим людям через зміну клімату",- сказав він.

За словами Девіда Барндена, суддю вразило те, що більше 1 мільйона дітей в якийсь момент свого життя вимагатимуть невідкладної допомоги через тепловий стрес через глобальне потепління.

За словами 17-річної Ави Прінсі, справа була “про те, що молоді люди активізуються і вимагають більшого від дорослих, чиї дії визначають наше майбутнє благополуччя.”

Вона закликала Суссан Лей зупинити розширення вугільної шахти назавжди.

"Це перший випадок, коли суд у будь-якій точці світу визнав, що міністр уряду зобов'язаний піклуватися про захист молодих людей від катастрофічних наслідків зміни клімату, - сказала вона. - Моє майбутнє та майбутнє всіх молодих людей залежить від того, чи Австралія відмовиться від проектів з викопного палива».

Через свій вік підлітки були представлені в суді 86-річною Марі Бріджид Артур, сестрою ордена Бригідини Вікторії.

Прес-секретар Суссан Лея сказав, що уряд розглядає це рішення і що він матиме "більше, щоб сказати у свій час", але зазначив, що він відхилив клопотання про накладення судової заборони на міністра, щоб перешкодити їй прийняти остаточне рішення про продовження терміну дії шахти.

Компанія Whitehaven Coal оголосила, що рішення суду скасовує розгляд, спрямований на те, щоб перешкодити федеральному міністру навколишнього середовища схвалити проект розширення Вікері.

"Компанія бачить постійну роль високоякісного вугілля у сприянні глобальним зусиллям зі скорочення викидів CO2, одночасно підтримуючи економічний розвиток у нашого найближчого регіону, - йдеться у заяві. - Існує високий ринковий попит на високоякісний продукт того типу, який буде виробляти Вікері".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка