Австралійські вчені винайшли швидкісний метод опріснення морської води на сонячній енергії

Австралійські вчені з Університету Монаш запропонували новий, швидкісний метод опріснення морської води на сонячній енергії. 

Науковцям вдалося пристосувати металорганічні каркасні структури - гібридні матеріали з надзвичайно пористою структурою - для уловлювання солі і забруднюючих частинок в морській і солоній воді, передає newatlas.

«Одна чайна ложка таких структур може покрити площу футбольного поля, якщо її розвернути, - йдеться у дослідженні. - Ця властивість відмінно підходить для утримання молекул і частинок».

Досить помістити матеріал у воду і він починає вибірково вбирати іони з рідини, розповідає Ван Хуаньтін, провідний автор статті. «За півгодини губка здатна знизити загальний солевміст у воді з 2233 частин на мільйон до менш як 500 частин на мільйон, - пояснює вчений. - Це нижче від рівня, який встановила ВООЗ для питної води».

Експерти стверджують, що за допомогою цієї технології можна за день зробити майже 140 літрів прісної води на кілограм матеріалу. А як тільки губка "заповнюється", її можна швидко і легко очистити і використовувати повторно.

"Для цього потрібно помістити її на сонце - і через чотири хвилини вона буде готова для повторного використання", - пояснюють дослідники.

Сьогодні дефіцит чистої питної води - серйозна проблема приблизно для третини населення нашої планети.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка