Австралійські вчені створили фарбу, що виробляє електроенергію з водяної пари

Австралійські вчені з Королівського технологічного інституту Мельбурна розробили сонячну фарбу, яка може виробити незліченну кількість чистої електроенергії. Фарба поглинає водяну пару з повітря і виокремлює з неї водень, який можна використовувати для виробництва електроенергії, повідомляє Іnhabitat.

Фарба містить недавно розроблене з'єднання, яке виглядає і діє як силікагель (він використовується в саше для поглинання вологи і зберігання їжі, медикаментів та електроніки), але на відміну від силікагелю, новий матеріал, синтетичний молібден-сульфід, також діє як напівпровідник і каталізує розщеплення атомів води на водень і кисень.

«Ми виявили, що змішування сполуки з частинками оксиду титану призводить до створення фарби, яка поглинає сонячне світло і виробляє водневе паливо з допомогою сонячної енергії і вологого повітря, – заявив науковий співробітник Королівського технологічного інституту Мельбурна і співавтор відкриття доктор Торбен Даенеке».

До комерційного втілення цієї ідеї щонайменше п'ять років. Очікується, що фарба буде дуже дешевим способом вироблення водневого палива, що має стати альтернативою викопним джерелам енергії.

Оксид титану – це білий пігмент, який широко використовується у фарбі для стін, а значить, додавання нового матеріалу може перетворити будь-яку цегляну стіну в генератор електроенергії і палива. Розробка австралійців також буде ефективною в дуже сухому, але гарячому кліматі поблизу океанів. Морська вода випаровується гарячим сонячним світлом і потім пар можна абсорбувати для отримання палива.

«Це незвичайна концепція – отримання палива за рахунок сонця і водяної пари з повітря, – вважають дослідники».


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка