Австралійські вчені розробили дешеві і безпечні теплоаккумулятори для відновлюваної енергії

Інженери з Університету Ньюкасла (Австралія) розробили дешеві, безпечні та високоефективні теплові генератори для зберігання відновлюваної енергетики.  

Проста систему зберігання енергії базується на блоках, які зберігають теплову енергію подібно крихтам шоколаду у кексі, передає rossaprimavera

Комбінований матеріал отримав назву Miscibility Gaps Alloy (MGA) і має вигляд прямокутних цеглин розміром 20x30x16, за допомогою яких можна викласти будь-якого розміру і будь-якої форми споруду. Тобто потужність теплового акумулятора легко масштабується. Блоки виготовлені з матеріалів з високою теплопровідністю можна легко нагріти для збереження енергії і охолодити, щоб вивільнити її при необхідності.

Структура цеглин двокомпонентна - жорстка пориста матриця, заповнена теплопоглинаючою речовиною. При підводі тепла до блоку, теплопоглинаюча речовина накопичує тепло, переходячи при цьому у рідку фазу, матриця при цьому утримує форму акумулятора. Матеріали розробниками не розголошуються.

"Матриця - це компонент торта, який зберігає форму при нагріванні і швидко розподіляє це тепло, — говорить Марк Копус, інженер проекту. - Інші частинки, представлені шоколадною крихтою, плавляться і накопичують теплову енергію, переходячи з твердої фази в рідку".

Теплоакумулятори передбачається використовувати спільно з поновлюваними джерелами енергії. При великих швидкостях вітру або відсутності хмарності у денний час, вітрові електростанції і сонячні панелі виробляють надлишок енергії. Блоки MGA можна нагрівати, використовуючи надлишкову енергію з відновлюваних джерел у періоди пікової вироблення, і зберігати її на час сплеску попиту. Або, наприклад, вони можуть бути складені всередині інших електростанцій, щоб допомогти переробити відпрацьоване тепло назад в систему.

"Ми прагнемо подолати розрив між дешевою відновлюваною енергією, яка в деякі періоди генерується у надмірних кількостях, і здатністю зберігати і відправляти енергію у будь-який час дня і ночі для задоволення споживачів", - сказав один з розробників.

Як стверджують дослідники, вартість виробництва нових теплоакумуляторів у 10 разів менше, ніж виробництво літієвих батарей такої ж потужності. В даний час будується завод з виробництва теплоакумуляторів у Новому Південному Уельсі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка