Австралійська компанія розробляє два літієві родовища в Україні

Австралійська гірничодобувна компанія European Lithium має намір придбати два родовища літію в Україні.

Компанія прагне стати найбільшим постачальником літію в Європі і невід'ємною частиною інтегрованого європейського ланцюжка поставок акумуляторів, передає electrive.net

Два родовища, виявлені і згодом розвідані у 1980-х і 1990-х роках, знаходяться у Шевченківському районі Донецької області і у селі Добре у Кіровоградській області. Обидві ділянки недостатньо вивчені сучасними методами і містять значні очікувані ресурси.

Наразі погоджено поетапне придбання двох родовищ з очікуваним завершенням операції у листопаді 2022 року.

"Дуже радий можливості придбати два українських родовища літію і об'єднати їх з нашим вже передовим літієвим проектом у Вольфсберзі(Австрія), - говорить Тоні Сейдж, голова European Lithium. - Ми можемо не тільки стати першим місцевим виробником гідроксиду літію в Європі, але і сформувати найбільший літієвий концерн на континенті і стійко сприяти забезпеченню європейського попиту на літій».

Придбання двох літієвих родовищ в Україні стало складною угодою. Так, European Lithium для цього придбала українську компанію Petro Consulting LLC у Millstone, яка бере участь у двох проектах з видобутку корисних копалин. Millstone отримує 20 відсотків акцій Europen Lithium натомість, залучаючи компанію кількома траншами акцій на суму до 20 мільйонів австралійських доларів (близько 12,9 мільйона євро). Повна угода здійснюється за умови згоди акціонерів, отримання необхідних ліцензій на видобуток і переробку, а також інших умов відповідно до нагляду за біржами Австралії і так званими правилами JORC.

«Видобуток літію у даний час майже виключно здійснюється в Австралії, Азії та Південній Америці, - каже Дітріх Ванке, голова правління European Lithium, підкреслює важливість видобутку літію в Європі. - Цей факт у поєднанні з прогнозом про те, що попит на літій більш ніж подвоїться через кілька років, означає серйозну ситуацію залежності для промисловості Європи, а наше рішення може створити інтегрований європейський ланцюжок поставок батарей».

European Lithium котирується на фондовій біржі у Сіднеї і Франкфурті і представлений в Австрії компанією ECM Lithium AT GmbH.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка