Австралія побудує на півночі сонячну станцію потужністю 10 ГВт

У Австралії у регіоні Північна територія побудують сонячну електростанцію потужністю 10 ГВт.

Проект Australia-ASEAN Power Link розробила сінгапурська компанія Sun Cable, передає popmech

СЕС площею 14 000 гектарів(20 000 футбольних полів) вироблятиме електроенергію для транспортування за межі країни.

Будівництво СЕС розпочнеться у середині 2023 року. Передбачається, що станцію введуть в експлуатацію на початку 2026 року.

Сінгапурська компанія встановить СЕС та проведе підводний кабель довжиною 3700 кілометрів, який буде поставляти електроенергію в Сінгапур та Індонезію. Щоб ця система передачі працювала, також буде побудована найбільша у світі батарея, яка буде розміщена на північному узбережжі Австралії. Частина електроенергії згенерованої СЕС використовуватиметься місцевою мережею, але більша частина буде експортуватися.

Очікується, що експортована електроенергія забезпечить електроенергією більше 1 мільйона сінгапурців, тобто близько 20% населення. Зараз ведуться переговори про те, щоб забезпечити електроенергією і індонезійців.

На даний момент проект знаходиться на стадії оцінки екологічними службами. Якщо все піде за планом, підключення Сінгапуру до такої мережі може стати переломним моментом не тільки для сонячної енергетики, але і для сектора відновлюваної енергетики у цілому. Експерти очікують, що цей приклад передачі "зеленої" енергії по міжнародних мережах, які можуть бути прокладені через океан, підхоплять і інші країни.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка