Apple встановить на узбережжі Данії два найпотужніших вітряка для дата-центрів

Компанія Apple встановить поблизу данського міста Есб'єрг дві найбільші у світі наземні вітряні турбіни для енергозабезпечення власних дата-центрів.  

Проект Esbjerg wind стане випробувальним полігоном для потужних морських вітряних турбін і наблизить ланцюжок поставок і продукти IT-гіганта до вуглецевої нейтральності, передає apple.com.  

Передбачається, що 200-метрові турбіни щорічно вироблятимуть 62 ГВт-год електроенергії, якої достатньо для живлення майже 20 000 будинків.


Електроенргія, вироблена вітряками в Есб'єрзі, буде підтримувати центр обробки даних Apple у Виборзі, що займає площу 45 000 квадратних метрів. Надлишкова електроенергія буде надходити у датську мережу.

Проект Esbjerg wind став наступним після побудованої влітку сонячної електростанції у Тістеді, Північна Ютландія, - першого данського сонячного проекту, побудованого без використання державних субсидій. 

Вітрові та сонячні станції підтримують нещодавно побудований центр обробки даних Apple у Виборзі, який працює на 100% відновлюваних джерел енергії. 


Apple розвиває обидва проекти у партнерстві з Європейською енергетикою.

Центр обробки даних у Виборзі відрізняється передовим дизайном зелених будівель з унікальною системою охолодження, заснованої на природних повітряних потоках, які значно знижують споживання води та енергії. Він допомагає живити Apple App Store, Apple Music, iMessage, Siri та інші сервіси в Європі, які повністю працюють на поновлюваних джерелах енергії з місцевих проектів.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: