Антарктичний льодовик Туейтса тане з аномально високою швидкістю

На даний момент танення льодовика Туейтса у Західній Антарктиді на 4% підвищує рівень моря у світі.

Як вважає команда німецьких і британських геофізиків, цей показник у майбутньому буде тільки зростати, передає ecosphere.press

Дослідники вивчили дані аеромагнітних спостережень і склали карту геотермального теплового потоку у Західній Антарктиді. Завдяки цьому вдалося виявити під льодовиками льодовика Туейтса зону надходження з надр землі великої кількості геотермального тепла.

Автори пояснюють це тим, що Західна Антарктида — регіон геологічно молодий. Якщо у Східній Антарктиді товщина земної кори досягає 40 кілометрів, то у Західній — не більше 25. Тому у регіоні може виникати геотермальний тепловий потік потужністю до 150 міліватт на квадратний метр. Приблизно такі ж значення зафіксовані у Східній Африці.

Вчені вважають, що підвищений геотермальний потік в Антарктиді існує вже кілька мільйонів років, і швидкість танення льодовика у першу чергу визначається температурою біля його основи.

Щоб поставити крапку в обговоренні аномально високої швидкості танення льодовика, геофізики планують взяти проби з його ложі - поверхні, по якій рухається льодовик - і провести точкові вимірювання теплового потоку.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка