Англійці розробили повністю автономний хмарочос, який перероблятиме вуглекислий газ у кисень

У 2050 році побудують автономний хмарочос, який вироблятиме більше електроенергії, ніж споживатиме, а вуглекислий газ перероблятиме у кисень.

Проект будівлі "It's alive!" опублікувала Міжнародна англійська проектно-інженерна компанія ARUP, передає profidom.com.ua

Завдяки сонячним панелям і вітряним електростанціям хмарочос буде виробляти більше енергії, ніж споживати. Завдяки спеціальній мембрані вуглекислий газ, який вироблятиметься будівлею, не викидатиметься в атмосферу, а перероблятиметься у кисень.


Кілька поверхів будуть зайняті тваринницькими фермами і городами. Спеціальна система регулюватиме енергозабезпечення та комунікації всього міста.

Всередині будівлі працюватиме фунікулер, а пішохідні доріжки між двома хмарочосами пролягатимуть не тільки по землі, але і на рівні тридцятого, наприклад, поверху. Перехід з поверху на поверх стане рівнозначний переміщенню всередині міста і буде давати не менш широкий спектр можливостей: з адміністративного офісу можна потрапити в парк.

"Хмарочос зможе прогодувати і обігріти власних мешканців, і навіть сам себе перебудувати, - зазначають у компанії. - Складові частини будівлі мають різні ступені міцності, найстійкіша частина - це горизонтальні рівні і несуча їх конструкція».

Стіни хмарочоса розраховані на експлуатацію лише протягом 20-30 років. Потім їх можна оновити або поміняти. Займатися цим буде робот, який теж є частиною будівлі. Найменш довговічна частина «живого» будинку - все, що пов'язано з IT-технологіями.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка