Американці створили 3D павільйон, що запам’ятовує та відтворює рух сонця

Дизайн-студія DesignLabWorkshop (США, штат Огайо) розробила незвичну конструкцію – «Сонячний 3D павільйон», поєднавши в ньому одразу декілька популярних тенденцій: 3D друк, смарт-технології (датчики світла, фотоелектричні модулі) та сонячні батареї, що живлять конструкцію. 

2.jpg

3.jpg

Архітектурна новинка складається з 94 модулів, надрукованих на 3D-принтерах з використанням напівпрозорого пластику. Розташовані «в серці» кожного модуля світлодіоди протягом дня заряджаються енергією сонця, випромінюючи навколо себе в нічний час м’яке освітлення. Шестигранні модулі з’єднуються один з одним за допомогою спеціальних пазів, які зовсім непомітні у зібраній конструкції, завдяки чому вона виглядає цільною. Дизайнери надали конструкції форму арки, щоб вона могла максимально увібрати в себе сонячну енергію, «рухаючись» за сонцем зі сходу на захід. 

4.jpg

Окрім властивості накопичення сонячної енергії, кожний модуль оснащений також спеціальним датчиком світла, що здатен фіксувати та «запам’ятовувати» режими сонячного випромінювання. Так, наприклад, якщо вранці було хмарно, а у другій половині дня стояла ясна погода, то ввечері східна сторона павільйону даватиме менше світла, а західна – більше, з точністю відображаючи режими денного освітлення. 


Наразі конструкція має скоріше естетично-розважальну цінність. Дизайнери студії створили її з експериментальною метою. Проте «Сонячний 3D павільйон» - одна з тих розробок, яка наближує людство до нових архітектурних традицій: поєднання 3D-технологій та нетрадиційних способів отримання енергії. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка