Американські вчені розробили спосіб виробництва дешевого водню

Вчені Стенфордського університету(штат Айова, США) створили "розщеплювач" води, який може 24 години на добу і сім днів на тиждень виробляти з води водень і кисень.

За словами дослідників, такий водень значно дешевший за той, що нині генерується представленими на ринку електролізерами, передає Rg.ru.

У існуючих апаратах застосовуються дорогі каталізатори - платина та іридій, на яких і протікає реакція електролізу. На додачу, електроди знаходяться у електролітах, розділених дорогою мембраною, яка забезпечує іонну електричну провідність. Як результат, висока ціна вже протягом тривалого часу відтерміновує водневу революцію на транспорті.

Розроблений американськими вченими "розщеплювач" обійдеться набагато дешевше. Зроблений з оксиду заліза-нікелю електролізер розщеплює воду при потенціалі всього у 1,5 Вольта, а його ефективність при кімнатній температурі сягає 82%.

Як зазначають дослідники, високоефективний і простий каталізатор допомогли створити іони літію, які зробили реакцію розщеплення води активнішою та значно збільшили площу, на якій вона проходить.

Вчені Стенфордського університету впевнені, що нова технологія може стати невичерпним джерелом екологічно чистого водневого палива для різних видів транспорту, а також для промислових потреб.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка