Американські вчені розробили пристрій, що виробляє електроенергію зі снігу

Дослідники з Каліфорнійського університету (США) розробили наногенератор Snow TENG, який може виробляти електроенергію зі снігу. Виходячи з принципів трибоелектричного ефекту, в якому електричний заряд генерується після контакту двох матеріалів, нова технологія використовує той факт, що частинки снігу несуть позитивний електричний заряд. При терті снігу з матеріалом із негативним зарядом, можна отримати електрику, інформує Science alert.

Подібні наногенератори вже існують: вони дозволять виробляти електроенергію з дощу, під час тертя автомобільних шин чи хотьби. Принцип їхньої роботи такий самий, як і у пристрою Snow TENG.

Snow TENG друкується на 3D-принтері з кремнієвим шаром на електродах. В результаті випробувань різних матеріалів, в тому числі алюмінієвої фольги і тефлону, вчені дійшли висновку, що для цієї мети краще всього підійде кремній, як найефективніший матеріал. Дане покриття можна інтегрувати в сонячні батареї, щоб вони виробляли електрику навіть під шаром снігу, коли їхня ефективність знижується. Оскільки 46 млн. квадратних кілометрів поверхні Землі щорічно мають снігопади, є величезна можливість розширення технології. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: