Американські вчені розробляють «дерева», що зможуть виробляти енергію з вібрації міста

Науковці з Університету штату Огайо, США, наразі проводять тестування високотехнологічних штучних дерев, що здатні генерувати енергію від «життєдіяльності міста». Очікується, що нова розробка дозволить отримувати чисту енергію в місті не лише від енергії вітру, а й різноманітних вібрацій – машин, промислової діяльності або навіть сейсмічної активності, йдеться в офіційному інтернет-виданні університету OSU.edu.

За словами вчених, мета проекту полягає у використанні енергії з вібрацій. 

Автори продемонстрували, що штучні дерева, зроблені з електромеханічних матеріалів, можуть перетворювати, наприклад, коливання вітру або кроків в сильні структурні вібрації, які ідеально підходять для виробництва електрики.

Звичайно, для виробництва великої кількості енергії за допомогою такої технології, потрібно було б «висадити» ціле поле таких дерев. Однак науковці підкреслюють, що їх технологія ідеально підійде для використання у густонаселених районах, в ситуації, коли немає можливості використовувати інші поновлювані джерела. 

Крім того, штучні дерева будуть дуже компактними та складатимуться зі стовбура з декількома гілками без листя.  

Науковці з Університету Огайо вже навіть запропонували варіанти використання своєї розробки. Так, виробленої штучними деревами енергії вистачить для цілодобового моніторингу стану цілісності різноманітних інфраструктурних об’єктів міста, приміром, мостів. Дерева живитимуть спеціальні датчики, які встановлюють на прольотах мостів або всередині висотних будівель, та відстежують їх коливальні рухи. І це при тому, що дерева можуть у свою чергу отримувати енергію з коливання таких об’єктів. 

«Висотні будинки трохи розгойдуються на вітру, мости коливаються від руху автомобілів. Насправді у місті є чимало джерел кінетичної енергії, яка зазвичай просто втрачається. Ми хочемо створити пристрій, що зміг би повторно використовувати таку енергію», - говорять дослідники. 

Під час перших тестувань дослідники створили «дерево» зі сталевих балок, з’єднаних електромеханічним матеріалом – полівініліденфторидом (ПВДФ), що перетворював структурні коливання в електричну енергію. Під час першого ж незначного коливання «дерева» ПВДФ вдалося провести незначну напругу – близько 0,8 вольт.

Наразі дослідники продовжують роботу з покращення своєї розробки. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка