Американські фізики винайшли дешевий спосіб опріснення морської води

Фізики із США створили нанофільтр, який здатний значно швидше, якісніше і дешевше очищати морську воду від солей, ніж усі нині існуючі опріснювачі.

Як зазначає Нараяна Алуру (Narayana Aluru) з університету Іллінойсу в Урбана (США), надтонкі "дірчасті" плівки з дисульфіду молібдену(MoS2) пропускають через себе молекули води, але затримують іони солей, бактерії та інші "неїстівні" компоненти морської води, йдеться у статті, опублікованій в журналі Nature Communications, передють РИА Новости.

«Молібденові плівки за своєю структурою схожі на тришаровий бутерброд, верхня і нижня частина якого складається з атомів сірки, а середина - з атомів молібдену, - пояснює вчений. - Сірка відштовхує воду, а молібден її притягує, завдяки чому молекули вологи дуже швидко проходять через плівку, якщо вирізати в ній "отвори" над частиною атомів сірки».

 


Ідея використання такого незвичайного нанофільтру виникла під час експериментів зі створення детекторів поодиноких молекул ДНК, які вчені виготовляли з тонких плівок графену і дисульфіду молібдену. У ході досліджень науковці виявили, що плівки із сполуки сірки і молібдену значно швидше і якісніше очищають воду від солей, ніж всі існуючі опріснювачі, у тому числі і їх графенові аналоги.

Нараяна Алуру впевнений, що молібденова плівка допоможе врятувати Каліфорнію і багато інших регіонів світу від посух та забезпечить доступ до прісної води. «Існуючі занадто енергозатратні та недовговічні технології роблять опріснення безглуздим з економічної точки зору, - говорить вчений. – В той же час дешевий та ефективний спосіб очищення і опріснення морської води вирішить водну кризу на планеті».

Наразі фізики працюють над створенням перших експериментальних прототипів опріснювачів на базі плівок з дисульфіду молібдену і шукають потенційних інвесторів, щоб удосконалити розробку. Вчені переконані, що подібні пристрої будуть рентабельними з економічної точки зору, так як для їх роботи потрібен лише злегка підвищений тиску у ємності з водою.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка