Американські дослідники створили сонячно-тепловий акумулятор

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту розробили новий «теплозберігаючий» матеріал. Представляє він собою тонку прозору полімерну плівку, що здатна накопичувати сонячну енергію, отриману протягом дня, і віддавати її пізніше у вигляді тепла. За рахунок незначної товщини цей матеріал може бути нанесений на будь-які складні поверхні, в тому числі і на поверхню предметів одягу, надаючи їм додаткового підігріву, повідомляє ресурс Еnergy-Fresh.

Очікується, що новий матеріал у майбутньому дозволить вирішити проблему із накопиченням і зберіганням енергії з відновлюваних джерел. Наразі сонячну енергію перетворюють в електричну і накопичують її в акумуляторних батареях. 


Усередині нового матеріалу також відбувається щось подібне, тільки енергія сонячного світла перетворюється не в електричну енергію, а в хімічну, яка може зберігатися як завгодно довгий час і без додаткових витрат може бути перетворена в тепло.

Ключовим компонентом нового матеріалу «сонячно-теплового акумулятора» є молекули азобензолу, які можуть перебувати в одному з двох стабільних станів: в «зарядженому» і «розрядженому». 

Енергія фотонів світла збуджує молекули цієї речовини і змушує їх перейти в «заряджений» стан, в якому вони можуть знаходитися як завгодно довго. Після цього, при впливі певної температури або інших чинників, ці молекули повертаються в «незаряджений» стан, віддаючи накопичену ними енергію у вигляді тепла.

Прозора полімерна плівка може бути розміщена між шарами скла, приміром, у автомобілях. Накопиченої молекулами плівки енергії достатньо для нагрівання поверхні скла до 10 градусів при температурі навколишнього середовища в -20 градусів. 

Слід зазначити, що цією можливістю застосування нового матеріалу вже зацікавилися деякі виробники автомобілів, у тому числі і німецька компанія BMW.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка