Американська компанія BioMason вирощує еко-цеглу з піску і бактерій

За даними Управління з охорони навколишнього середовища США, близько 8% світових викидів вуглецю припадає на виробництво цегли. Американський стартап BioMason (Північна Каліфорнія) розробив екологічно чисту цеглу, процес створення якої скоріше нагадує «вирощування» та не потребує традиційного обпалювання.  Керівництв молодої компанії стверджує, що під час виробництва їхньої цегли не виділяється ніяких шкідливих речовин,крім того, процес дозволяє повторно використовувати вже задіяну у виробництві воду, повідомляє Сlean Тechnica.

Промисловий дизайнер Ginger Krieg Dosier представила нову інноваційну технологію виготовлення стандартних цегляних блоків - за допомогою вирощування їх з піску і бактерій. 


Процес полягає в наступному. В якості основи для створення цегли BioMason використовує пісок - найпоширеніший і дешевий матеріал. Пісок засипається у прямокутну форму та заливається рідким цементуючим розчином, у якому містяться спеціальні бактерії. У розчині для бактерій є усі необхідні поживні речовини. Під час своєї життєдіяльності бактерії немов кристалізують речовину. BioMason порівнює цей процес з утворенням коралів. 

Через чотири дні речовина з бактеріями та піском стає твердою – цегла готова.


Тестування показали, що отримані блоки за своєю міцністю не поступаються традиційним аналогам, та безпечні для спорудження будівель. 

Та найголовніше, що BioMason вдалося розробити процес створення цегли, який не вимагає її обпалювання у печах протягом декількох днів (саме під час цього етапу виробництва виділяється найбільша кількість вуглецю). 

Крім того, цегла BioMason створюється виключно з екологічно безпечних природніх матеріалів, без використання жодних шкідливих хімічних домішок. 

Засновниця стартапу розпочала перші випробування ще в 2012 році. Тоді було важко знайти інвесторів. Проте у 2013 році BioMason вдалося залучити $ 2,8 млн початкових інвестицій. В тому ж році вони виграли грант від Міжнародного конкурсу Postcode Lottery Green 2013 на суму в $ 500 тис. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка