Американець вирощує цитрусові в геотермальних теплицях, витрачаючи всього 1 долар на енергію

Колишній листоноша з Небраски (США) звів геотермальні теплиці, що використовують тепло землі, завдяки чому він використовує на енергію всього 1 долар на день, пише сайт treehugger.com.

«Ми можемо вирощувати найкращі цитрусові в світі, просто тут, на високих рівнинах», – каже колишній листоноша, а нині винахідник Расс Фінч.

Для багатьох людей, фрукти, що продаються взимку, означають, що вони привезені з теплих країв, або вирощені в теплицях, що живляться за допомогою спалювання традиційного палива.

Але шляхом використовування природного внутрішнього тепла, яке обігріває теплицю, апельсини та інші цитрусові та тропічні фрукти можна вирощувати без відходів та забруднення навколишнього середовища.

Підлога в геотермальних теплицях знаходиться на 4 фути нижче поверхні, а дах нахилений на південь, для ефективнішого використання тепла. Вдень теплиця обігрівається сонцем, а вночі – теплом землі. Цього цілком достатньо для вирощування фруктів.

Рассу Фінчу таким способом вдається виростити кілька сотень фунтів цитрусових щороку, які він продає на місцевих ринках. Але основний його бізнес - розробка дизайну геотермальних теплиць в снігу. 17 його проектів вже були реалізовані в США і Канаді.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка