Американці розробили плавучу платформу для використання енергії океанських хвиль

На Гаваях випробують автономну плавучу енергетичну систему для використання енергії океанських хвиль.

Aops SeaRay розробила C-Power, яка у партнерстві з Національною лабораторією відновлюваних джерел енергії(NREL) та управлінням водних енергетичних технологій Міністерства енергетики США підготували пристрій до першого випробування у відкритому океані, передає building-tech.org

Перетворювач енергії хвиль використовує два поплавця, по одному з кожного боку, які перекочуються з океанськими хвилями і підключаються до системи відбору потужності - механічної машини, яка перетворює цей рух в енергію. Потім ця система запускає генератор, який підключається до батарей на морському дні, системи зберігання.

Автономний пристрій на основі відновлюваних джерел енергії, що працює на хвилі, може забезпечити чисту енергію для морської діяльності, включаючи аквакультуру (наприклад, морські рибні ферми), видобуток корисних копалин, океанографічні дослідження, військові місії, моніторинг витоків метану на підводних нафтових і газових свердловинах або навіть опріснення для віддалених населених пунктів і відновлення після стихійних лих.

Aops SeaRay не тільки виробляє і зберігає чисту енергію, але також обмінюється даними з морськими транспортними засобами, які він використовує.

"SeaRay може працювати на шельфі, - каже науковий співробітник Національної лабораторії відновлюваних джерел енергії (NREL) Ендрю Сіммс, який допоміг створити систему збору польових даних (відому як MODAQ), яка використовує чисту енергію океанських хвиль для збору та зберігання даних у хмарі.

Готовність Aops SeaRay до шестимісячних океанічних випробувань на випробувальному полігоні ВМС США на Гаваях дослідники NREL перевірили, змоделювавши рухи океану у кампусі лабораторії Flatirons у Колорадо. За допомогою MODAQ - нової системи модульного збору океанських даних - команда перевірить, чи може Aops SeaRay працювати належним чином на океанських хвилях.

Aops SeaRay може бути менше або більше для задоволення конкретних потреб, виробляючи від 100 Вт до 20 кВт-год — достатньо енергії для живлення системи збору даних на морському дні до підводного транспортного засобу середнього розміру або надводного судна. На поверхні океану перетворювач енергії хвиль вловлює і перетворює рух хвиль в електрику, яка потім зберігається на борту і у батареї на морському дні.

Цієї осені команда SeaRay упакує свій пристрій у стандартний транспортний контейнер і відправить його на Гаваї. Там невеликий човен відбуксирує технологію на свій Океанський випробувальний полігон. Пристрій з хвильовим приводом можна транспортувати у будь-яку точку світу з мінімальними логістичними бар'єрами і мінімальними витратами, екіпажем і викидами вуглецю.

На Гаваях партнери проекту, у тому числі Saab - світовий лідер в галузі електричної підводної робототехніки, Національне управління океанічних і атмосферних досліджень, будуть об'єднувати AOPS SeaRay зі своєю електронікою, яка збирає дані про рівні метану і вуглецю, активності риб і багато іншого. Як правило, автономні підводні апарати, такі як Saab, потребують живлення від судна на верхній палубі, що виділяє вуглекислий газ на суму близько 7000 автомобілів на рік; SeaRay може запобігти цим викидам.

Вдосконалена система збору даних модульної системи збору океанських даних буде обробляти і відображати дані приблизно з 70 різних датчиків на борту SeaRay.

Після завершення польових випробувань у відкритому океані система MODAQ надасть команді C-Power дані для подальшого вдосконалення пристрою SeaRay і зробить його ще менше, легше, ефективніше і більш адаптованим для більш широкого спектру застосувань.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка