Американський стартап пропонує виробляти водень з твердих побутових відходів

Каліфорнійський стартап розробив метод переробки твердого побутового сміття у водень.

Проект реалізує Ways2H - спільне підприємство американської Clean Energy Enterprises і японської Japan Blue Energy Corporation (JBEC), передає renen

«Плануємо приймати тверді побутові відходи(ТПВ) від домогосподарств та підприємств, а також пластмаси та небезпечні медичні відходи і перетворювати їх у водень, - зауважує генеральний директор Жан-Луї Кіндлер. – Такий чистий газ коштуватиме 3 долари за кілограм, тоді як вартість зеленого (електролізного) становить 11-16 доларів США за кг».

Відходи після вилучення металу і скла подрібнюють до частинок розміром від 0,5 до 3 см, а потім подають гвинтовим конвеєром у газифікаційну ємність, де змішується з керамічними кульками, які були нагріті до температури близько 1000°C, пояснюють у компанії. «При цих температурах більша частина органічних відходів і пластмас перетворюється у суміш метану, водню, оксиду вуглецю і CO2, твердий вуглець і мінерали залишаються у вигляді напівкоксу, який видаляється разом з іншими інертними матеріалами, такими як метал і скло, які могли залишитися у суміші після сортування, - розповідають в Ways2H. - Потім газова суміш надходить в ємність для риформінгу, куди додається пар, який розщеплює метан на водень, монооксид і діоксид вуглецю, щоб збільшити частку водню до більше 50% обсягу».

Забруднюючі речовини, такі як хлор і сірка видаляються, отриманий синтез-газ очищається, сепаратор відновлює чистий водень, а вуглець або викидається у повітря, або вловлюється, розповідають фахівці.

«Напівкокс, який був витягнутий з ємності для газифікації, спалюють в окремій ємності для отримання тепла 1000°С, яке знову використовується у процесі — для нагріву керамічних кульок, - зазначають Ways2H. - На кожну тонну сухих відходів, що надходять у систему, утворюється приблизно 40-50 кг водню, хоча його вихід може варіюватися від 30 до 120 кг у залежності від складу відходів».

Будь-яка вода або волога у сировині містить водень, який також сприяє збільшенню частки H2 на виході, зауважують у Ways2H.

Установки Ways2H випускаються у двох варіантах: мобільна конструкція, яка здатна переробляти одну тонну відходів у день, поміщається у три транспортувальних контейнера, і масштабовані стаціонарні рішення, які можуть переробляти від восьми до 50 тонн сировини в день.

Установки Ways2H можуть працювати 24 години на добу, 365 днів на рік - на відміну від електролізерів, що працюють тільки від мінливої вітрової і сонячної енергії. «Люди всюди продукують відходи, але не скрізь, де вони живуть, є хороші умови для вітру або сонця», - зауважує він.

Наразі Ways2H має мобільну демонстраційну установку в Японії, яка може виробляти 50 кг водню в день, і веде переговори про створення трьох комерційних пілотних проектів в Каліфорнії, Японії та Південній Америці.

Компанія також веде переговори з каліфорнійськими медичними центрами про розробку проектів, які дозволили б перетворювати медичні відходи, включаючи всі засоби індивідуального захисту, в водень.

Водень Ways2H може бути значно дешевший також завдяки платі за вивезення та утилізацію відходів. «У Каліфорнії муніципалітети повинні платити більше 100 доларів за утилізацію відходів, - пояснює Жан-Луї Кіндлер. - Одного разу ТПВ зможуть забезпечити третину світових потреб у чистому водні».

Згідно зі звітом Міністерства енергетики США, щорічно утворюється понад мільярд тонн відходів. «Якщо витягнути з них весь водень, то водню буде достатньо, щоб виробити еквівалент бензину, який щороку споживають автомобілі у США», - пояснює він.

Переробка у водень ТПВ, які містять більше 50% біомаси, дозволить зменшити в атмосферу викиди метану, який у 84 рази більш шкідливий для клімату, ніж CO2.

«Маємо на меті виробляти водень з відходів, а потім збирати і зберігати вуглець для досягнення вуглецевої нейтральності процесу, - пояснює Жан-Луї Кіндлер. – Спілкуємося з партнерами на предмет вироблення рішень по депонуванню і використанню вуглецю».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка