Американські вчені розробили ультратонкий датчик для вловлювання найнебезпечнішого парникового газу

Американські вчені створили енергоємний ультратонкий датчик, який вловлює діоксид азоту - парниковий газ, який у 300 разів небезпечніше СО2. 

Розробку представила група дослідників з Національної лабораторії ім. Лоуренса (Berkeley Lab) і Каліфорнійського університету у Берклі, передає hightech.fm.

Атомно тонкий 2D-датчик працює при кімнатній температурі і, отже, споживає менше енергії, ніж аналоги. Автори розробки підкреслюють, що прилад, створений з одношарового сплаву дисульфіду ренію і ніобію, також відрізняється чудовою хімічною специфічністю і часом відновлення.

На відміну від інших 2D-пристроїв, виготовлених з таких матеріалів, як графен, новий датчик вибірково реагує на молекули діоксиду азоту з мінімальною реакцією на інші токсичні гази, такі як аміак і формальдегід. Крім того, він здатний виявляти наднизькі концентрації діоксиду азоту, принаймні, 50 частин на мільярд.

«Діоксид азоту, який з'являється у повітрі завдяки автомобілям, що працюють на викопному паливі, і газовим печами, шкідливий не тільки для клімату, але і для здоров'я людини,  тривалий вплив NO₂ збільшує випадки серцевих і респіраторних захворювань, - зазначають вчені. - Оскільки двоокис азоту не має запаху і кольору, для його виявлення необхідний спеціальний датчик здатний виявляти наднизькі концентрації».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка