Американські вчені розробили спосіб безперервного видалення вуглекислого газу з повітря

Вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили спосіб безперервного видалення вуглекислого газу з промислових вихлопних газів та повітря.

Для функціонування пристрою практично не потрібна енергія, передає hightech.fm

Ключовим компонентом нової системи є мембрана з електрохімічною підтримкою, функцію фільтрації можна вмикати або вимикати без використання рухомих частин і з відносно невеликою кількістю енергії.

Самі мембрани, виготовлені з анодованого оксиду алюмінію, мають стільникову структуру, що складається з шестикутних отворів. Однак проходження газу може бути заблоковано при електричному покритті пор мембрани тонким шаром металу. Детальніше ця робота описана в журналі Science Advances.

Ця "газова засувка" може бути застосована для безперервного видалення вуглекислого газу з промислових вихлопних газів і повітря, йдеться у роботі. Вчені представили концепцію пристрою, щоб показати цей процес в дії.

У пристрої використовується окислювально-відновний матеріал, що поглинає вуглець, який вставили між двома мембранами газових затворів, які перемикаються. Сорбент і мембрани засувки знаходяться у тісному контакті один з одним і занурені в органічний електроліт.

Дві мембрани затвора можна відкрити або закрити, переключивши полярність напруги між ними, в результаті чого іони цинку будуть переміщатися з одного боку на інший. Іони одночасно блокують шкідливі речовини, утворюючи над нею металеву плівку.

Коли сорбентний шар відкривається в сторону матеріал легко вбирає вуглекислий газ до тих пір, поки не досягне своєї ємності. Потім напругу можна відключити, щоб перекрити сторону, яка подає, і відкрити іншу сторону, де вивільняється концентрований потік майже чистого двоокису вуглецю. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка