Американські вчені розробили панель, яка виробляє електроенергію вночі

Американські вчені розробили панель, яка може збирати енергію у нічний час, навіть коли сонце не світить.

Як пояснюють розробники зі Стенфордського університету США, система об'єднує процес охолодження за допомогою теплового випромінювання з перетворенням теплової енергії в електричну, передає sciencealert.com

«Використовуючи термодинамічну модель термоелектричного генератора енергії, дах теоретично міг би генерувати 2,2 Вт на квадратний метр без батареї або зовнішнього джерела енергії, - зауважують вони. – Така конструкція могла б виробляти у 120 разів більше енергії за існуючі аналоги».

Як зазначають розробники, отримані результати доводять потенційну можливість збору електроенергії у нічний час.


«Замість того щоб поглинати сонячне світло і перетворювати його в електрику, як це зробила б звичайна сонячна панель, цей тип технології працює в зворотному напрямку, - зауважують вони. - Вночі сонячні панелі випромінюють тепло у вигляді невидимого інфрачервоного світла, яке можна використовувати для освітлення міст - зберігання сонячної енергії протягом дня є відносно дорогою пропозицією, тому пряме виробництво електроенергії вночі може допомогти зменшити це навантаження».

Концепція заснована на існуючій технології, яка поєднує і оптимізує радіаційне охолодження з термоелектричним генератором енергії - тим, який займає менше 1 відсотка площі всього пристрою, що є хорошим ознакою масштабованості, оскільки термоелектричний генератор енергії є найдорожчою частиною системи.

Використовуючи комп'ютерні моделі з реальними параметрами, автори піддали своє оптимізоване моделювання випробуванню. «Розміщені на даху панелі мають найкращий баланс між тепловтратами і термоелектричним перетворенням, - - говорить інженер-електрик Лінглінг Фан зі Стенфордського університету. - Модульне джерело енергії може також живити автономні датчики, що використовуються в різних додатках, і використовуватися для перетворення відпрацьованого тепла від автомобілів у корисну енергію".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка