Американські вчені розробили метод для оцінки оптимальної конфігурації сонячних модулів

Дослідники Національної лабораторії Лоуренса Берклі у США розробили новий метод визначення оптимальної конфігурації модулів сонячних електростанцій за допомогою аналітичного алгоритму.

Рішення відрізняється простотою у використанні і має відкритий вихідний код, передає tass.

«Існує безліч способів організації окремих модулів у єдину систему сонячної електростанції, проте поточні галузеві стандарти не уточнюють, який саме спосіб є кращим, - пояснюють розробники. - Найчастіше інженери оцінюють очікуваний рівень напруги відкритого контуру модуля з плином часу, щоб потім використовувати цю інформацію для визначення оптимального розміру та розташування сонячних модулів».

Аби спростити цей процес, американські вчені представили простий у використанні веб-інструмент, що дозволяє визначити конфігурацію сонячної електростанції з урахуванням не тільки дотримання регуляторних вимог, але і максимізації рівня ефективності. «Щоб зробити розрахунки, користувач повинен надати прості відомості про плановану установку, включаючи передбачуване місце розташування, тип модуля і тип установки сонячних панелей, - розповідають дослідники. – Наша модель використовує дану інформацію для оцінки очікуваного рівня вироблення енергії і зіставлення різних можливих варіантів».

Аналіз може бути проведений в автономному режимі - алгоритм моделі розроблений на базі мови програмування Python і знаходиться у відкритому доступі, а технічні подробиці його практичного застосування детально викладені у супроводжуючій науковій статті.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: