Американські вчені розробили ефективний натрій-іонний аккумулятор

Американські фахівці домоглися відмінних результатів у створенні натрій-іонного акумулятора. Його ємність на рівні середніх літій-іонних акумуляторів та після 1000 циклів він зберігає понад 80% енергії. Вчені вважають, що ці дешеві і безпечні акумулятори зможуть стати новим стандартом, передає Хайтек.

Літій-іонні акумулятори можна знайти всюди – від смартфонів до електромобілів. Однак матеріали, з яких вони виготовлені – кобальт і літій – рідкісні, дорогі і важкодоступні. І чим вищий попит на електроенергію, тим дорожчими вони будуть. Щодо натрій-іонних, то сировина для них є всюди, вона дешеве, а видобуток не завдає шкоди природі. На жаль, вони не можуть утримати стільки ж енергії, як літій-іонні. Ще однією проблемою є перезарядка. У найбільш перспективних катодів для натрій-іонних акумуляторів під час зарядки утворюється шар неактивних кристалів натрію, який заважає потоку іонів і, в результаті, знищує акумулятор.

Команда вчених з Університету штату Вашингтон і Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії розробила натрій-іонний акумулятор, що зберігає стільки ж енергії, що і літій-іонний, а працює не гірше.

Рішенням вчених стало створення нашарованого катода з окисел металу і рідкого електроліту з додатковими іонами натрію. Такий солоний розчин краще взаємодіє з катодом. Дизайн катода і система електроліту дозволяють іонам натрію постійно рухатися, запобігаючи утворенню кристалів. Випробування показали, що ємність натрій-іонної батареї не поступається літій-іонній, і вона зберігає понад 80% енергії після 1000 циклів заряду і розряду.

Вчені переконані, що така технологія може бути не менш життєздатна, ніж літій-іонні акумулятори.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: