Американські інженери розробили люмінесцентні вікна, що виробляють енергію ззовні та всередині приміщення

Інженери з США запропонували оригінальне рішення для підвищення енергоефективності будівель: люмінесцентні сонячні концентратори, що вбудовані у вікна. Вони дозволили б генерувати електрику від природного освітлення зовні і штучного – зсередини, повідомляє Хайтек.

Команда фахівців з Університету Райс розробила і побудувала прототип вікна площею 0,2 кв. м з електропровідного полімеру, розміщеного між двома шарами прозорого акрилу. Електропровідні полімери – хімічні сполуки, які абсорбують світло певної довжини хвиль і проводять його до країв полотна, де розташовані сонячні елементи. Цей полімер приймає світло з будь-якого напрямку, але спрямовує його тільки в задану сторону, концентруючи на фотоелементах.

Вчені визнають, що ККД такого вікна поки набагато поступається сонячним елементам, однак, на відміну від них, люмінесцентні сонячні концентратори не припиняють роботу ввечері або в похмурий день. Випробування показали, що концентратори навіть ефективніше (3,6%) абсорбують штучне світло світлодіодних ламп, ніж прямі промені сонця (2,9%).

У минулому інші команди вже вивчали потенціал електропровідних полімерів для генерації енергії, але дійшли висновку, що вони занадто нестабільні і швидко руйнуються. Однак за останні роки вченим з Райса вдалося впоратися з цією проблемою. Вони мають намір розробити полімери, що поєднують стабільність з бажаними оптичними властивостями.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка