Американська торгова палата закликає Україну відмовитись від стрімкого зниження «зелених» тарифів

Американська торгова палата в Україні (АТП) закликає не допустити одностороннього різкого зниження «зелених» тарифів, підтримати пропозиції інвесторів щодо добровільної реструктуризації умов підтримки відновлюваної енергетики і укласти угоду, спрямовану на врегулювання кризи.

Про цей йдеться у повідомленні АТП до українського уряду від 26 травня, передає Енергореформа

"Різке зниження тарифів може негативно вплинути на життєздатність проектів ВДЕ і заподіяти тривалу шкоду інвестиційному клімату Україні, - заявив президент АТП Андрій Гундер. – Компанії-члени Палати з сектора ВДЕ вважають, що запропоновані пропозиції є оптимальним рішенням, яке могло б бути прийнятним для зміни нормативно-правового регулювання ринку, збереження інвестиційного клімату у секторі відновлюваної енергетики України, дотримання державних гарантій та попередження ініціації численних судових позовів проти України у міжнародних арбітражних судах".

Як зазначають у АТП, останні розроблені інвесторами пропозиції відображають гранично допустимі межі умов добровільної реструктуризації «зелених» тарифів, що враховують розрахунок прибутку, профіль інвестризиків в Україні і необхідність вирішення дефіциту ДП"Гарантований покупець".

У повідомленні також наголошується, що компанії-члени комітету АТП з питань відновлюваної енергетики брали активну участь у дискусіях з представниками офісу президента України, парламенту та уряду з метою досягнення взаємоприйнятних рішень поточних проблем у сфері ВДЕ з урахуванням довгострокового і прогнозованого регулювання сектора.

Раніше група міжнародних інвесторів, які експлуатують і будують в Україні об'єкти відновлюваної енергетики загальною встановленою потужністю понад 2 ГВт, звернулася до уряду з проханням якнайшвидшого підписання Меморандуму про врегулювання проблемних питань у сфері ВДЕ.

Серед авторів листа (всього 15 підписантів) Emsolt (Туреччина), NBT, Scatec Solar (обидві - Норвегія), TIU Canada (Канада), VR Capital (США), Vindkraft (Швеція), Total Eren (Франція).

Серед іншого, інвестори пропонують щодо введених в експлуатацію у 2017-2019 роках СЕС зниження "зеленого тарифу" на 12,5% і 15% (відповідного для СЕС потужністю до 10 МВт і понад 10 МВт), для ВЕС - на 7,5% з пролонгацією дії зеленого тарифу на 2 роки.

Крім того, підписанти листа згодні на завершення терміну будівництва СЕС до 1 липня 2020 року з можливим продовженням на 1 місяць через карантин, ВЕС - до кінця 2022 року. При цьому вони категорично проти безоплатних обмежень виробництва електроенергії ВДЕ.

"Будь-які відхилення від вищевказаних "червоних ліній", на жаль, можуть призвести до дефолту проектів, і в цьому випадку ми будемо зобов'язані захистити наші інвестиції через правові механізми і відповідно до міжнародних договорів, учасником яких є Україна", - підкреслюється у листі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: