Американська компанія залучила $28 млн у новий метод виробництва геотермальної енергії

Американська компанія Fervo Energy залучила $28 млн у новий метод виробництва геотермальн ої енергії.

Х'юстонський розробник геотермальних технологій отримав фінансування від фонду Breakthrough Energy Ventures Білла Гейтса і Capricorn Investment Group першого глави eBay Джеффа Скола, передає techcrunch.com

"Наша технологія відкриває новий клас геотермальних ресурсів, які можна використовувати всюди, - розповідає засновник компанії Fervo Energy Тім Латімер. - Геотермальні системи Fervo використовують нові методи, включаючи горизонтальне буріння, розподілене волоконно-оптичне зондування і сучасне обчислювальне моделювання, щоб забезпечити більш відтворювану і економічно ефективну геотермальну електроенергію".

Технологія Fervo поєднується з останніми досягненнями у сфері систем генерації органічних циклів Ренкіна для забезпечення гнучкої, безвуглецевої електроенергії 24/7.

«$28 млн підуть на розвиток проектів, які принесуть сотні мегават енергії у найближчі кілька років, - говорить Тім Латімер. - Великий відсоток населення світу насправді живе поруч з хорошими геотермальними ресурсами: сьогодні у 25 країнах виробляється геотермальна енергія, і ще у 25-ти виробництво геотермальної енергії буде зростати».

Поєднання нових і старих технологій відкриває перед компанією широкі географічні можливості для потенційної розробки нових проектів.

«З 2016 по 2019 рік був укладений тільки один великий контракт на геотермальну енергію, але у 2020 році було підписано 10 нових великих угод про покупку електроенергії, - говорить Тім Латімер. - Контракти, які підписуються на геотермальну енергію, знаходяться у діапазоні від 65 до 75 доларів за мегават(для порівняння, сонячні електростанції зараз коштують десь від 35 до 55 доларів за мегават)».

За його словами, що стабільність і передбачуваність геотермальної енергії роблять різницю у вартості прийнятною для комунальних служб та підприємств, які потребують гарантій безперебійного живлення.

«Я побачив як світ відмовляється від викопного палива і переходить на поновлювані джерела енергії – це підштовхнуло мене запустити свій стартап, - розповідає засновник компанії Fervo Energy, який народився у сім'ї нафтовиків і отримав свою першу роботу у нафтогазовій галузі. - Мені вдалося найняти людей, які залишилися без роботи або зіткнулися з труднощами через обвал цін на нафту». 


Компанія була заснована на грант TomKat Center Стенфордського університету і стипендію від Національної лабораторії Лоуренса Берклі. Пізніше Fervo Energy отримала фінансування від Управління геотермальних технологій Міністерства енергетики США та ARPA-E для продовження роботи з такими партнерами, як Schlumberger, університет Райса і лабораторія у Берклі.

"Ми давно віримо в геотермальну енергію, але чекали, поки не побачимо правильну технологію і команду, щоб стимулювати інновації в цьому секторі, - сказав іон Ядігароглу з Capricorn Investment Group. - Технологічні можливості Fervo та партнерські відносини, які вони створили з провідними дослідницькими організаціями, роблять їх явним лідером у новій хвилі геотермальної енергії”.

Згідно з недавнім дослідженням Міністерства енергетики, геотермальна енергія може задовольнити до 16% попиту на електроенергію у США, а за іншими оцінками, внесок геотермальної енергії становить майже 20% від повністю декарбонізованої мережі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка