Американська компанія розробила рентабельну технологію для переробки старих акумуляторів

Оскільки електромобілі стають все більш популярними, вони створюють нову екологічну проблему. Літій-іонні акумулятори в електромобілях дорогі у виробництві і забруднюють навколишнє середовище, якщо не утилізувати їх належним чином. Дослідники з Мічиганського технологічного університету (MUT) зробили відкриття, яке усуває серйозну перешкоду на шляху до рентабельності переробки літій-іонних батарей.

Зі збільшенням продажів електромобілів кількість акумуляторів, термін служби яких закінчиться в найближчі роки, буде дуже великим. Таким чином, переробка буде дуже важливим фактором у майбутньому. Тому що менш ніж за десять років, за оцінками дослідників, щороку два мільйони тонн літій-іонних батарей будуть видалятися з електромобілів після закінчення їх терміну служби.

Команда MUT розробила інноваційний процес відділення цінних матеріалів, з яких складається катод-позитивно заряджений електрод батареї - для повторного використання. Дослідження намагається використати метод, який зазвичай використовується в гірничодобувній промисловості для розділення та очищення руд. Цей процес, який називається пінною флотацією, розділяє матеріали у флотаційному резервуарі залежно від того, чи вони відштовхують воду і плавають або поглинають воду і тонуть.

Але цей підхід нелегко перенести в світ літієвих батарей, тому що матеріали, що складають катодний компонент, такі як зазвичай використовуваний оксид літію, нікелю, марганцю, кобальту (NMC111) і оксид літію-марганцю (LMO), зазвичай мають тенденцію тонути. Команда MTU виявила, що розділення можна досягти, змусивши один з катодних матеріалів, NMC111, плавати шляхом введення хімічної речовини, яка змушує цільовий матеріал відштовхувати воду.

Після того, як катодні матеріали були розділені, дослідники в ході випробувань визначили, що цей процес має незначний вплив на електрохімічні характеристики матеріалів. Обидва також підтримують високий рівень чистоти 95% або більше, що буде мати вирішальне значення для потенційних покупців перероблених матеріалів.
Метод утилізації, запропонований MTU так і ReCell, обіцяє мати позитивний ефект, таких як:

зниження вартості утилізації літій-іонних батарей;

стимулювання зростання прибуткового ринку вторинної переробки літій-іонних акумуляторів з вичерпаним терміном служби;

зниження вартості електромобілів як для виробників, так і для споживачів;

надання США можливості конкурувати у світовій індустрії утилізації акумуляторів;

зміцнення енергетичної незалежності за рахунок збільшення використання перероблених акумуляторних матеріалів і зменшення залежності США від зарубіжних рідкісних металів.
Передає anl

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка