Акумулювання енергії за допомогою повітря

Все більше енергії виробляється з відновлювальних джерел енергії, котрі не дають стабільного режиму виробництва протягом дня. Та й споживання дуже нестабільне, щоб використати енергію тоді, коли вона генерується. Постає питання зберігання енергії, але вже не в малих акумуляторах. Зберігати передбачають тераватогодини електроенергії. 
  
Деякі країни застосовують технологію гідроакумуляції – накопичувати воду в резервуарах за допомогою насосів.

Має шанс на розвиток зберігання енергії за допомогою стисненого повітря. Цей варіант вже випробуваний на початку 70-х років минулого століття. Спосіб відносно простий: компресор стискає повітря, використовуючи дешеву електроенергію в той час, коли є надлишок енергії. Стиснене повітря зберігається у великих резервуарах. Коли виникає потреба на додаткову електроенергію, то стиснене повітря використовується для роботи електрогенератора, котрий виробляє електроенергію.


Такий метод використовується частково для невеликих проектів для того, щоб вночі за рахунок низького тарифу електроенергії, накопичити її, а коли потреба і ціна електроенергії є вищою (пікові навантаження), почати генерування і продаж енергії, використовуючи стиснене повітря. 

Хорошим рішенням це буде для вітрогенераторів. Система може зберігати величезну кількість енергії. Вибір місця зберігання є простішим, ніж для водно-насосних водяних акумуляторів. Можна акумулювати енергію і в твердих породах, в скалах. Можна використовувати і відпрацьовані шахти.


Хоча привабливих сторін в такому акумулюванні є багато, на світі діє тільки дві такі системи. Причиною цього є дуже низька віддача від цього способу. Технологія стиснення повітря вимагає додаткових енергозатрат: затрат на охолодження повітря перед стисканням. Адже при стисканні до 70 атм температура зростає до 7000С. При випуску повітря з ємкостей, воно повинно нагріватися. Якщо цього не робити, то турбіна покриється льодом. ККД таких рішень – 42-54%. 

Планують підвищити ККД до 62-70%, для чого потрібно зробити обіг тепла між двома етапами. В штаті Огайо (США) готуються встановити ще одну подібну систему.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка