Активісти взялись за створення екопарку в одному з житлових районів Києва

Команда київських активістів надихнулась ідеєю створити ландшафтний природний парк на території одного з житлових районів Києва (Осокорки) та взялася за її втілення. Активісти створили електронну петицію до Київради та Facebook-групу для обговорення планів, провели SWOT аналіз території, розробили її логотип та приступили до організації локальної екологічної експедиції, повідомляє ресурс Dreamkyiv.com.

Генеральним планом міста Києва передбачено розширення меж міста за рахунок забудови болотистих територій давніх заливних лугів на південь від житлового масиву Осокорки в бік Бортничів (в бік аварійної станції аерації). Ця зелена зона поряд із багатоповерхівками є відносно дикою, неушкодженою містом і біля її водойм досі мешкає багато рідкісних для Києва та України птахів. 


«На місці цілої екосистеми озер та боліт планується зведення багатоповерхових житлових кварталів, які повинні помістити ще понад 100 000 осіб, що неминуче призведе до транспортного колапсу на Південному мосту. Окрім цього на місці озер і боліт планується закладення та промзони із хімічним виробництвом.

В той же час місто не зважає на потребу сотень тисяч киян, які вже проживають в межах цього і так перенаселеного масиву. Замість того щоб закласти на цій території ландшафтний природний парк, де зможуть насолоджуватися повною тишею сотні тисяч мешканців прилеглих масивів, місто планує зведення дешевих панельних багатоповерхівок, які будуть розташовані впритул до аварійної станції аерації, яка переробляє каналізацію з усього Києва і звідки «запах» поширюється на всі прилеглі території на кілометри», - говорять автори петиції. 

Щоб розказати про рідкісних птахів парку, активісти разом з екологами та бердвочерами (ентузіастами, які люблять споглядати за птахами) планують провести експедицію. Її результатом стане детальна фоторозповідь про рідкісних пернатих. 

Долучитися до ініціативи зі створення парку може кожен охочий, підписавши електронну петицію за збереження території. На разі петиція зібрала вже понад 7400 підписів з необхідних 10 тис.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка