Афіни, Париж, Мехіко і Мадрид до 2025-го планують відмовитися від дизельних авто

Четверо з найбільших міст світу мають намір відмовитися від використання дизельних автомобілів на своїх центральних вулицях до 2025 року. У такий спосіб планують боротися з забрудненням повітря, закликаючи інші мегаполіси наслідувати їх, пише Тhe Guardian.

Використання дизельного палива є основною причиною забруднення повітря в містах, оскільки двигуни виробляють не тільки шкідливий газ – двоокис азоту, але й крихітні частинки, що можуть осідати в легенях. Ці форми забруднення можуть також взаємодіяти з іншими речовинами і створювати своєрідний токсичний «коктейль». Однак у багатьох країнах використання дизпалива зростає. Одна з причин цього – боротьба зі зміною клімату, адже транспорт з дизельним двигуном спалює паливо ефективніше, в порівнянні з бензиновими ДВЗ.

«Мери міст вже виступили з відкритою заявою, що зміна клімату є однією з найбільших проблем, з якими ми стикаємося. Сьогодні ми також повинні відкрито сказати, що не терпітимемо збільшення забруднення повітря, а також проблем зі здоров'ям і смертей, які вони викликають, зокрема, для найбільш уразливих громадян», – заявила градоначальник Парижа Енн Ідальго на C40 – конференції мерів зі зміни клімату, що проходить в Мексиці цього тижня.

Керівник коаліції клімату і чистого повітря в ООН Гелена Молин Вальдес назвала викиди від дизельних транспортних засобів одним із найбільших факторів, що впливають на погіршення здоров'я і глобальне потепління. 9 з 10 чоловік у всьому світі живуть там, де забруднення довкілля перевищує межі безпеки Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

Мер Мехіко Мігель Анхель Мансера, зазначив, що збільшення інвестицій в громадський транспорт також допоможе очистити повітря міста, а також скоротити викиди парникових газів. А Йоргос Камініс, мер Афін, назвав своєю метою заборону всіх без винятку автомобілів в центрі грецької столиці.

Недавні дослідження показали масштаб екологічних проблем, які щорічно спричиняють близько 3 млн. передчасних смертей і мільйони захворювань, в тому числі у дітей. «Зелені» активісти з натхненням сприйняли ініціативу, заявивши, що таким чином реально можливо очистити всі міста.

«Цей сміливий крок для позбавлення від дизельних двигунів, що найбільше забруднюють навколишнє середовище. Нам потрібні більш чисті автомобілі і якомога менша їх кількість. Позбавлення від дизельного палива має важливе значення, і ми повинні також надати людям доступні альтернативи для зручного пересування», – зазначив Дженні Бейтс з міжнародної екологічної організації Friends of the Earth. Він також закликав відмовитися від дизельних автівок і мера Лондона.

Поки що не зрозуміло, чи будуть дизельні автомобілі в чотирьох містах заборонені повністю, чи обмеження торкнуться певних районів. Разом з тим, в ряді міст вже вживаються заходи, спрямовані на зменшення заторів та очищення повітря. Це так звані «зони з низьким рівнем викидів», які включають деякі обмеження трафіку.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка