9 способів використання відходів деревообробки

В часи різкого підвищення ціни на газ всі погляди переведено на інше паливо для обігрівання приміщень – дрова. Для багатьох випадків це може стати реальним способом економії – встановлення твердопаливних котлів. Лісгоспи отримають додаткове навантаження – росте попит на дрова. При заготівлі дров з’являється значна кількість деревних відходів, які можна і треба подрібнювати для отримання щепи. І цей продукт може бути використаним не тільки для перетворення в тепло при спалюванні в котлах – хоча це є основне призначення щепи.
 
Власники твердопаливних котлів знають, що використання дров є важкою і не завжди простою справою для забезпечення високої температури в котлі, яка перетворюється на комфортну температуру приміщення. Завжди під рукою вони мають брикети, які виготовляються з тієї ж щепи. Для цього існують цілі технологічні комплекси, які переробляють щепу (сушать, пресують) і отримують пелети або брикети. Останній варіант, брикети, зручно використовувати для котлів, топок саун, для приготування їжі на мангалі. Брикети мають мало вологи, досить передбачену кількість тепла в кожному кілограмі – швидко і впевнено підіймають і тримають температуру при їхньому спалюванні. 

1.jpeg

Дрібна щепа використовується для потреб тваринництва – це чудовий варіант підстилки для сільськогосподарських тварин. 

2.jpg

Добре служить щепа в фільтрах для біохімічного очищення води від смолянистих і олійних продуктів. Стоки, які проходять через фільтри з тирсою, вдвічі чистіші, ніж ті, які проходять через вугілля.

3.jpg

Деревна щепа завжди використовувалась для виготовлення паперу, картону і фанери.

4.jpg
 

Подрібнену деревину з успіхом перетворюють і в меблі – деревно-стружкові плити. Цей спосіб економить значну частину лісу, щоб не використовувати великі старі дерева для зрізання на переробку. Меблі з ДСП значно дешевші дерев’яних. 

5.jpg

Навіть легкий бетон готують з деревної стружки – арболіт. Він економічний та легкий, отриманий на основі підібраної суміші цементу, органічного заповнювача (стружки), хімічних добавок і води. З цього матеріалу можна виготовляти стіни і теплоізоляцію.

6.png

Дуже добре почуваються деревні відходи на городі. Тут їх застосовують у вигляді добрива, компосту або захисного шару, напр., для полуниці.

7.jpg

Добрий ефект отримують при мульчуванні, особливо в спекотні літні дні. Захисний шар з деревних відходів не дає перегріватися верхньому шару грунту і зберігає оптимальну температуру. А фарбована щепа добре вписується в оздоблення газонів та парків.

8.JPG

Цікавим способом використовують деревні відходи в медицині. В Японії 70 років тому започаткували лікування і омолодження тирсою. Вчені стверджують, що 15-20 хвилин проведених під дрібною ферментованою тирсою кедру та кипарису очищають і розгладжують шкіру, знімають біль м’язів і зміцнюють імунітет.

9.jpg

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка